هدر موبایل
1397/07/16 14:40:42
سرویس اقتصادی
ناصری نژاد:

مشکل آب و فاضلاب کشور با اعتبارات قطره چکانی حل نمی شود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، می گوید: مشکل آب و فاضلاب در کشور با تخصیص اعتبارات قطره چکانی حل نمی شود؛ به خصوص اینکه بیشتر این اعتبارات به صورت عملی تخصیص پیدا نمی کند و روی کاغذ می ماند.
مشکل آب و فاضلاب کشور با اعتبارات قطره چکانی حل نمی شود عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، می گوید: مشکل آب و فاضلاب در کشور با تخصیص اعتبارات قطره چکانی حل نمی شود؛ به خصوص اینکه بیشتر این اعتبارات به صورت عملی تخصیص پیدا نمی کند و روی کاغذ می ماند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608106125465058.jpg مشکل,آب,و,فاضلاب,کشور,با,اعتبارات,قطره,چکانی,حل,نمی,شود Icana

حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اهمیت پروژه های آب و فاضلاب کشور و نیازمندی این پروژه ها به 10 هزار میلیارد تومان بودجه، افزود: فعالیت هایی که در بخش آب و فاضلاب کشور انجام شده روند مثبتی داشته، اما اعتباراتی که به این حوزه تزریق می شود، در حدی نیست که بتواند مشکلات جدی کشور در این زمینه را برطرف کند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، به اهمیت برنامه ریزی برای فاضلاب کشور هم اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات جدی ما تامین آب کشاورزی است که اگر بتوان فاضلاب را تصفیه کرد، می توانیم آن را در کشاورزی به کار بگیریم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی  مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: به این ترتیب ما دو مشکل عمده را با یک حرکت برطرف می کنیم. اول مهار فاضلاب شهرها و دوم استفاده بهینه از این فاضلاب در بخش کشاورزی است که هر دو این کارها با برنامه ریزی قابل انجام خواهد بود.

ناصری نژاد در ادامه به مشکل کمبود اعتبارات در بخش آب و فاضلاب کشور پرداخت و بیان کرد: مشکل آب و فاضلاب در کشور با تخصیص اعتبارات قطره چکانی حل نمی شود؛ به خصوص اینکه بیشتر این اعتبارات به صورت عملی تخصیص پیدا نمی کند و روی کاغذ می ماند و یا اینکه اعتبار در قالب اختصاص اوراق قرضه به پیمانکاران پرداخت می شود که نه تنها مشکل آن ها را حل نمی کند بلکه باعث می شود پروژه قابلیت اجرایی پیدا نکند و روی زمین بماند.

این نماینده مردم در مجلس دهم به مشکل تامین اعتبار در اجرای تصفیه خانه خوزستان هم اشاره ای کرد و افزود: در خوزستان چندین مصوبه اجرای تصفیه خانه داریم که به دلیل مشکل تامین اعتبار پیشرفت این پروژه ها بسیار کند بوده و این در حالی است که ما در بخش تامین آب روستایی هم مشکلات جدی داریم.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، در پایان گفت: قرار بود از محل صندوق توسعه کمک خاصی به کشور مخصوصا به خوزستان بشود که هنوز این امر نیز محقق نشده است./

بیشتر بخوانید:

حدود ۷۰ روستا در حوزه انتخابیه شادگان با قطعی آب شرب مواجه هستند/ آتش‌سوزی نخلستان‌ها به خاطر نبود آب کشاورزی

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet