آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسن‌پور:

نحوه رأی‌گیری در صحن علنی مجلس ساماندهی می‌شود/ لزوم ممانعت نمایندگان از دادن رأی ممتنع به طرح و لوایح

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس از ساماندهی رأی‌گیری در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: این اصلاح آیین نامه با هدف جلوگیری از دادن رأی ممتنع یا عدم رأی نمایندگان به طرح و لوایح است.
جمعه 20 مهر 1397 ساعت 08:10
نحوه رأی‌گیری در صحن علنی مجلس ساماندهی می‌شود/ لزوم ممانعت نمایندگان از دادن رأی ممتنع به طرح و لوایح عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس از ساماندهی رأی‌گیری در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: این اصلاح آیین نامه با هدف جلوگیری از دادن رأی ممتنع یا عدم رأی نمایندگان به طرح و لوایح است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612102105053753.jpg نحوه,رأی‌گیری,در,صحن,علنی,مجلس,ساماندهی,می‌شود/,لزوم,ممانعت,نمایندگان,از,دادن,رأی,ممتنع,به,طرح,و,لوایح Icana

شهباز حسن پور بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح طرح‌های در دستور کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: ساماندهی فراکسیون‌های مجلس و چگونگی کارکرد این فراکسیون‌ها از جمله موضوعات در دستور کار کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است.

کمیسیون آیین نامه داخلی به دنبال شفافیت آراء

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شفافیت آراء نمایندگان از دیگر موضوعات در دستور است، این شفافیت تنها به معنای اعلام رأی هر کدام از نمایندگان به طرح و لوایح  نیست این موضوع برای اخذ رأی کارشناسی و دقیق مورد توجه قرار گرفته است.

                   بیشتر بخوانید:

 

نمایندگان با در اختیار داشتن 5 مشاور نباید رأی ممتنع به طرح و لوایح دهند

وی افزود: تعیین تکلیف آراء ممتنع از دیگر موضوعاتی است که در جلسات آتی به آن خواهیم پرداخت، نمایندگان با وجود مرکز پژوهش‌ها و انجام کار کارشناسی نباید رأی ممتنع به طرح و لوایح دهند. علاوه بر این هر نماینده پنج مشاور در اختیار دارد لذا در زمان رأی باید نظر موافق یا مخالف خود را اعلام کند.

حسن‌پور بیگلری در ادامه عدم رأی به برخی از طرح و لوایح را نیز یادآور شد و گفت: در برخی موارد نیز شاهد عدم رأی نمایندگان حاضر در صحن علنی به طرح و لوایح یا سوال از وزرا و سایر موضوعات هستیم، این وضعیت باید ساماندهی شود لذا در قالب طرحی به دنبال اصلاح آیین نامه داخلی مجلس هستیم.

پیشنهاد حذف گزینه ممتنع از سیستم رأی‌گیری

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از پیشنهادات مطرح برای ساماندهی آراء نمایندگان ایجاد محدودیت در این زمینه است به نوعی که نمایندگان تنها با دو گزینه موافق و مخالف برای بررسی طرح و لوایح روبه رو باشند و در صورتی که نماینده‌ای از شرکت در رأی‌گیری امتناع ورزد، در همان جلسه نام وی به صورت علنی ذکر شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000