پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/17 07:29:00
سرویس فرهنگی
سلیمی تاکیدکرد:

دست‌های پشت پرده پشتیبان برخی دست فروشان

نماینده مردم درمجلس دهم بابیان اینکه خروج از بن بست دستفروشی در کلان شهرها با ایجاد اشتغال پایدار به سادگی امکان پذیر است،گفت:دست‌های پشت پرده پشتیبان برخی از دست فروشان است.
دست‌های پشت پرده پشتیبان برخی دست فروشان نماینده مردم درمجلس دهم بابیان اینکه خروج از بن بست دستفروشی در کلان شهرها با ایجاد اشتغال پایدار به سادگی امکان پذیر است،گفت:دست‌های پشت پرده پشتیبان برخی از دست فروشان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg دست‌های,پشت,پرده,پشتیبان,برخی,دست,فروشان Icana

 اصغر سلیمی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره پروسه حضور گسترده دستفروشان درکلان شهرها،گفت: معضل دستفروشی تنها با همیاری و همکاری شهرداری مرتفع نمی‌شود زیرا زمانی که فرصت‌های اشتغال درکشور مهیا نباشد، نمی‌توان انتظار داشت، دستفروشی در سطوح مختلف شهر به پایان برسد.

مبارزه با پدیده دستفروشی نیازمند برنامه ریزی  فراگیر و بلند مدت است

 نماینده مردم سمیرم در  مجلس شورای  اسلامی  تصریح کرد: مبارزه با پدیده دستفروشی نیازمند برنامه‌ریزی فراگیر و بلند مدت  است زیرا نمی توان بدون ایجاد اشتغال پایدار، اشتغال کاذب دستفروشان  را سد کرد زیرا بسیاری از  این افراد تنها برای  امرار معاش رهسپار خیابان‌ها  برای کسب روزی می‌شوند.

ایجاد اشتغال پایدار نیازمند نگاه ویژه  به اقتصاد کلان است

سلیمی افزود: نمی توان در  کوتاه مدت برای حجم بالای دستفروشان شغل ایجاد کرد زیرا ایجاد اشتغال پایدار نیازمند نگاه ویژه به اقتصاد کلان است اما برخی از دستفروشان پشتوانه قوی دارند بدین معنا که از طرف گروه و افرادی حمایت می شوند بنابراین می بایست از جولان این افراد در جامعه جلوگیری بعمل آید.

حاشیه نشینی  پیامد منفی حضوردستفروشان در کلان شهرها

وی ادامه داد:حاشیه نشینی ومعضلات اجتماعی از پیامدهای منفی حضور برخی دستفروشان است بنابراین می‌بایست، دست‌های پشت پرده که برخی از دستفروشان  را هدفمند به اشتغال کاذب وادارمی کنند را شناسایی  کرد.

ایجاد اشتغال پایدار برای دستفروشان نیازمند تغییرات  در سیاست گذاری کلان

سلیمی افزود:ایجاد اشتغال پایدار برای دستفروشان نیازمند تغییرات مدیریتی کلان است تا بتوان بخش  خصوصی را به عنوان بخشی مولد وارد چرخه اقتصاد پویا واشتغال زا کرد واین درحالی است که برای ایجاد اشتغال سراسری برای تمام افراد جویایی کار رعایت  قانون اصل 44الزامی است.

بیشتر بخوانید:

گسترش آسیب‌های اجتماعی با سد معیشت دست فروشان بدون شغل جایگزین

سیاوشی شاه‌عنایتی مطرح کرد:

هرج و مرج دستفروش‌ها در اطراف تئاترشهر/ شورای شهر اقدامات عینی انجام دهد

نماینده مردم  سمیرم در مجلس  تصریح کرد: باز شدن درهای  اشتغال هدفمند با  نگاه مثبت به بازار صادراتی است زیرا زمانی که  صنایع تولیدی مشتریان خارجی داشته باشند، می‌توان مازاد تولید را به بازارهای صادراتی صادر کرد و با این اوصاف مشخص است که می توان برای  بسیاری از  افراد اشتغال ایجادکرد.

خروج از بن بست دستفروشی در کلان شهرها با ایجاد اشتغال پایدار

 سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بابیان اینکه خروج از بن بست دستفروشی در کلان شهرها با ایجاد اشتغال پایدار به سادگی امکان پذیراست یادآورشد: دست‌های پشت پرده پشتیبان برخی از دست فروشان  هستند بنابراین باید در گام نخست  ریشه حضور  برخی از دستفروشان  در کشور مشخص شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet