پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/17 11:47:00
سرویس سیاسی
حسن بیکی مطرح کرد:

روزنامه نگار سعودی فردی موثر در اصلاح امور عربستان/ مرگ خاشقجی در محاکم بین المللی پیگیری شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:روزنامه نگار عربستانی یکی از این عناصری است که در اصلاح امور عربستان سعودی با انتقادهای سازنده خود تاثیرگذار بوده است.
روزنامه نگار سعودی فردی موثر در اصلاح امور عربستان/ مرگ خاشقجی در محاکم بین المللی پیگیری شود عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:روزنامه نگار عربستانی یکی از این عناصری است که در اصلاح امور عربستان سعودی با انتقادهای سازنده خود تاثیرگذار بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805108841940023.jpg روزنامه,نگار,سعودی,فردی,موثر,در,اصلاح,امور,عربستان/,مرگ,خاشقجی,در,محاکم,بین,المللی,پیگیری,شود Icana

ابوالفضل حسن بیکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: جمال خاشقجی  روزنامه نگار سعودی،یکی از منتقدین بن سلمان بودو به لحاظ طایفه ای و شرایطی که در عربستان سعودی دارد،از خانواده بسیار متمکنی است و طرفداران بسیار زیادی دارد .

وی افزود:سال‌هاست که آل سعود برای از بین بردن این شخص طراحی‌های  بسیار و برنامه ریزی‌هایی انجام می داد و متاسفانه آخرین لحظات تصمیم گرفت که او را در کشور ترکیه از بین ببرد.

سعودی به دنبال ضربه زدن به حیثیت بین‌المللی و پرستیژ جهانی ترکیه

نماینده مردم دامغان در مجلس ادامه داد:از آنجا که ترکیه در جریان سوریه از آمریکا و عربستان سعودی جدا شد و پیمانش با ایران ،سوریه و روسیه را انجام داد؛اینها به دنبال ضربه زدن به حیثیت بین‌المللی و پرستیژ جهانی ترکیه بودند.

حسن بیکی با اشاره به این موضوع که خاشقجی در اصلاح امور عربستان موثر بوده است،مطرح کرد: این روزنامه نگار عربستانی یکی از این عناصری بوده است که در اصلاح امور عربستان سعودی با انتقادهای سازنده خود تاثیرگذار بوده است و برای مردم موثر بوده است و به همین جهت است که همه مردم از وی حمایت می‌کنند. 

حاکمیت  عربستان متهم اصلی قتل خاشقجی است

وی با اشاره به اینکه روزنامه نگار سعودی از منتقدین اصلی آل سعود بوده است می توان گفت که حاکمیت  عربستان متهم اصلی قتل خاشقجی است،تاکید کرد: مدارک و اسناد نشان می‌دهد که آن ۱۵ نفری که از عربستان سعودی با 2هواپیما به کشور ترکیه آمده‌اند وی را به قتل رساندند و با سرعت هم از منطقه خارج شدند که مورد تعقیب پلیس و قوه قضاییه ترکیه قرار نگیرند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد:خبرنگار سعودی آنطور که گفتند با نامزد خود دعوت می‌شود به کنسولگری عربستان سعودی ،آنجا به عربستان اطلاع می دهند و عناصر امنیتی و سلاخ های بن سلمان با 2 هواپیما سرّی به ترکیه می آیند و به کنسولگری می‌روند و وی را به قتل می رسانند و مثله می کنند و با خودرو از درب دیگری که کنترل دوربین ها در آنجا نبوده خارج می کنند و به یکی از مناطق دور می اندازند تا رد گم کنند.

وی افزود:بلافاصله همین عناصر وقتی این کار را انجام می دهند از ترکیه خارج می شوند،چرا که می دانستند که به محض اینکه این مسئله فاش شود، قطعاً این ها مورد تعقیب قرار گرفته و زندانی می‌شوند و در بازجویی ها حتماً به کشتن روزنامه نگار سعودی اعتراف خواهند کرد.

حسن بیکی مطرح کرد:مجموعه اسناد و تصاویر از دوربین های سفارت و دوربین‌های امنیتی که خود دولت ترکیه در خیابان ها برای حفاظت بیرونی کنسولگری نصب کرده است،نشان می دهد که این فرد وارد کنسولگری عربستان در ترکیه شده است و در هیچ شرایطی برنمی گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه روزنامه نگار سعودی سال های سال به ترکیه تردد داشته است و هرگز مورد هجوم قرار نگرفته است،ادامه داد:این موضوع طبیعی است که عناصر امنیتی و عناصر قضایی به این نتیجه می رسند که وی از طریق خودرو خارج شده است؛لذا کنسولگری موظف است که پاسخ بدهد که این خبرنگار کجا رفته است.چراکه در هیچ یک از دوربین ها خروج وی از کنسولگری ثبت نشده استو طبیعتا از طریق سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین المللی بایستی به درستی این موضوع پیگیری بشود.

گفتنی است؛سایت‌ها و رسانه‌های مختلف خبری تمرکز ویژه‌ای بر روی اقدام عربستان سعودی در ترور جمال خاشقجی نویسنده و فعال سیاسی معطوف کرده و در گزارش‌ها و اخبار مختلف به بررسی سابقه سیاه عربستان سعودی در ربایش و ترور عناصر و شخصیت‌های نخبه فرهنگی و سیاسی این کشور در خارج از سرزمین های عربستان سعودی پرداختند.

تاریخ فعالیت های جاسوسی عربستان سعودی مملو از ربایش یا تلاش برای ربایش مخالفان این رژیم است که در خارج از سرزمین‌های عربستان حضور داشتند. این موضوع حتی در مورد شاهزادگان سعودی نیز صدق می‌کند. این کشور از نفوذ سیاسی و قدرت مالی خود در این راستا برای ساکت نگه داشتن کشورهای دیگر استفاده می‌کند./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet