هدر موبایل
1397/07/17 11:47:00
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

رونق گردشگری با اجرای تعطیلات زمستانی محقق نمی‌شود

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح تعطیلات زمستانی به مصوبه مجلس نیاز دارد، گفت: رونق گردشگری با اجرای تعطیلات زمستانی محقق نمی‌شود.
رونق گردشگری با اجرای تعطیلات زمستانی محقق نمی‌شود نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح تعطیلات زمستانی به مصوبه مجلس نیاز دارد، گفت: رونق گردشگری با اجرای تعطیلات زمستانی محقق نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105145213967.jpg رونق,گردشگری,با,اجرای,تعطیلات,زمستانی,محقق,نمی‌شود Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مطرح شدن چندباره طرح تعطیلات زمستانی مدارس از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و موافقت ضمنی آموزش و پرورش با این طرح، گفت: این طرح در سال‌های گذشته با دلایل مختلف مانند آلودگی هوا و رونق گردشگری بدون توجه به تاثیرات نامطلوب آن در حوزه آموزش کشور مطرح شد. نمی‌توان طرح‌های آزمایشی را بدون کارهای کارشناسی در آموزش و پرورش پیاده کرد.

طرح تعطیلات زمستانی اجرایی است؟

نماینده مردم چالوس، کلاردشت و نوشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در دوره آقای نجفی و فانی جرقه‌های طرح تعطیلات زمستانی زده شد و در برهه‌ای اجرا شد اما به علت نارضایتی‌های موجود اجرای آن پس از مدتی متوقف شد. حال در زمان وزارت آقای بطحایی در وزارت آموزش وپرورش این طرح مجددا مطرح شده اما باید دید این پیشنهاد با توجه به زیرساخت های موجود اجرایی چیست؟

با وجود جاده‌های غیراستاندارد چگونه می توان با اجرای طرح تعطیلات زمستانی گردشگری را توسعه داد؟

وی با بیان اینکه اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس تاثیری در رونق گردشگری ندارد، بیان کرد: رونق و توسعه گردشگری به توسعه و ایمن سازی جاده ها نیاز دارد در حالی که در زمستان ها به علت نامناسب بودن آب و هوا در رسانه ها اعلام می شود "از سفرهای غیر ضروری خودداری کنید" چراکه زیرساخت های جاده ای وجود ندارد پس چگونه می توان با تعطیلی مدارس این صنعت را توسعه داد؟

معلمان ناچارند پس از ایام عید نوروز دروس را مجدد به دانش آموزان آموزش دهند حال با اجرای تعطیلات زمستانی، تعطیلات جدیدی به نظام آموزشی اضافه می‌شود که معلمان ناچارند مطالب را دوباره به دانش آموزان آموزش دهند.

احمدی با بیان اینکه جاده‌های کشور به علت غیراستاندارد بودن در شرایط مناسب آب و هوایی جان انسان‌ها را می گیرد حال در زمستان چه بر سر مردم می آورد، اظهار کرد: اگرچه در طرح تعطیلات زمستانی به رونق گردشگری شهرهای جنوبی تاکید شده است اما چند نفر از مردم به سفر به این استان ها تمایل دارند.

معلمان در صورت اجرای تعطیلات زمستانی ناچارند مطالب آموزشی را مجدد به دانش آموزان آموزش دهند

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه اجرای تعطیلات زمستانی ظلم در حق دانش آموزان است، خاطرنشان کرد: معلمان ناچارند پس از ایام عید نوروز دروس را مجدد به دانش آموزان آموزش دهند حال با اجرای تعطیلات زمستانی، تعطیلات جدیدی به نظام آموزشی اضافه می‌شود که معلمان ناچارند مطالب را دوباره به دانش آموزان آموزش دهند.

اجرای طرح تعطیلات زمستانی به مصوبه مجلس نیاز دارد

نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 14 میلیون و 26 هزار دانش آموز و یک میلیون معلم در آموزش و پرورش حضور دارند بنابراین اجرای هر طرحی در این وزاتخانه جامعه وسیعی را تحت تاثیر قرار می دهد، عنوان کرد: اجرای طرح تعطیلات زمستانی به مصوبه مجلس نیاز دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet