پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/17 13:41:06
سرویس اقتصادی
برزگر با اشاره به مهار نقدینگی:

دستگاه های دولتی فعالیت اقتصادی را به مردم واگذار کنند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی می گوید که دولت و هر نهادی باید فعالیت اقتصادی را به بخش خصوصی واگذار کنند تا نقدینگی سرگردان کشور جمع آوری شود.
دستگاه های دولتی فعالیت اقتصادی را به مردم واگذار کنند عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی می گوید که دولت و هر نهادی باید فعالیت اقتصادی را به بخش خصوصی واگذار کنند تا نقدینگی سرگردان کشور جمع آوری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100974990305.jpg دستگاه,های,دولتی,فعالیت,اقتصادی,را,به,مردم,واگذار,کنند Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه رئیس بانک مرکزی تاکید داشته است مردم در ارز و سکه سرمایه گذاری نکنند، اظهار داشت: در شرایطی که نقدینگی ایجاد می شود مردم برای حفظ ارزش سرمایه خود به سمت بازارهای سکه، ارز، خودرو و مسکن می روند و برای اینکه نقدینگی در مسیر درست خود قرار گیرد باید دولت از انجام فعالیت های اقتصادی دست بردارد.

85 درصد اقتصاد ایران دولتی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه 85 درصد اقتصاد کشور در دست دولت است، ادامه داد: تنها در بخش کشاورزی است که مردم و بخش خصوصی حضور پر رنگی دارد و 98 درصد فعالیت های کشاورزی با مردم است، اما عمده کارهای اساسی، زیر بنایی و صنعتی در دست دولت است.

نماینده مردم سلماس در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اصل 44 قانون اساسی، بیان داشت: دولت باید با واگذاری امر تولید به بخش خصوصی اجازه دهد سرمایه های و نقدینگی مردم در این زمینه جذب شود و نقدینگی از بازار ارز و سکه به سمت و سوی تولید و اشتغالزایی برود.

آمایش سرزمینی کلید رونق تولید

وی تاکید کرد: دولت با واگذاری فعالیت اقتصادی باید امر نظارت و سیاست گذاری را بر عهده گیرد، بخش خصوصی اگر ببیند سرمایه گذاری در تولید سود آور است دیگر به سمت سکه و ارز نمی رود، با این کار می توانیم رونق تولید، افزایش اشتغال وکاهش بیکاری را رقم بزنیم.

برزگر در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جنگ اقتصادی که آمریکا راه انداخته است، گفت: در شرایط جنگ ما باید بتوانیم نیازمندی های داخلی را تولید کنیم و با آمایش سرزمینی میزان و کیفیت تولید را افزایش دهیم تا در بازارهای کشورهای همسایه در اختیار بگیریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه دولتی ها زیر بار واگذاری فعالیت های اقتصادی نمی روند، تاکید کرد: همه دستگاه های که کار اقتصادی انجام می دهند از دولت، نیروی انتظامی، سپاه و آستان قدس باید دست از کارهای اقتصادی بردارند تا با واگذاری به بخش خصوصی سرمایه مردم از سکه و ارز به تولید بیاید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet