پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/17 16:24:31
سرویس اقتصادی
حسن نژاد:

تنها راه جلوگیری از قاچاق سوخت واقعی کردن قیمت آن است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: تنها راه جلوگیری از قاچاق سوخت این است که قیمت سوخت را واقعی کنیم.
تنها راه جلوگیری از قاچاق سوخت واقعی کردن قیمت آن است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: تنها راه جلوگیری از قاچاق سوخت این است که قیمت سوخت را واقعی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/101530.jpg تنها,راه,جلوگیری,از,قاچاق,سوخت,واقعی,کردن,قیمت,آن,است Icana

محمد حسن نژاد، در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از قاچاق سوخت در کشور باید مرزها را بیشتر کنترل کرد، ادامه داد: علاوه بر کنترل مرزها باید به مرزنشینان هم کارت سوخت داده شود که مشخص شود چه کسی چه میزان سوخت مصرف می کند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه روزانه 22 میلیون لیتر قاچاق سوخت در کشور انجام می شود، اضافه کرد: نباید اینطور باشد که ما نفت را بفروشیم و در عوض دلار وارد کنیم و افراد با وجود این دلارها بنزین بخرند و آ ن را به کشورهای همسایه قاچاق کنند. از این کار چه چیزی عاید کشور می شود؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصرف روزانه بنزین در کل کشور، گفت: میانگین مصرف بنزین در کل کشور 59 میلیون دلار در روز است که اگر این میزان را در 365 روز سال ضرب کنیم، حدود 21 میلیارد دلار سالانه مصرف بنزین ماست. به این ترتیب سالانه 210 هزار میلیارد تومان یارانه سوخت پرداخت می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: با این مبلغ 210 هزار میلیارد تومان می توان کل شهرستان ها و روستاها را خدمات رسانی کرده و برای جوانان ایجاد اشتغال کرد؛ اما متاسفانه نمی خواهیم با مردم روراست باشیم و مشکل را به صورت ریشه ای حل کنیم. من معتقدم تنها راه جلوگیری از قاچاق سوخت واقعی کردن قیمت آن است./

بیشتر بخوانید:

حساب و کتاب تولید و مصرف سوخت دقیق نیست/کام قاچاقچیان سوخت هر روز شیرین تر می شود

دولت به جای سهمیه بندی گلوگاه های قاچاق سوخت را ببندد

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet