هدر موبایل
1397/07/18 09:12:39
سرویس فرهنگی
میرزاده پاسخ داد:

پرونده تعطیلات زمستانی مدارس به نتیجه می‌رسد؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره اثرات تعطیلات زمستانی مدارس بر آموزش و توسعه گردشگری توضیحاتی ارائه کرد.
پرونده تعطیلات زمستانی مدارس به نتیجه می‌رسد؟ سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره اثرات تعطیلات زمستانی مدارس بر آموزش و توسعه گردشگری توضیحاتی ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201708108667963010.jpg پرونده,تعطیلات,زمستانی,مدارس,به,نتیجه,می‌رسد؟ Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مطرح شدن چندباره طرح تعطیلات زمستانی مدارس از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و موافقت ضمنی آموزش و پرورش با این طرح، گفت: زمستان سال گذشته بحث تعطیلی زمستانی مدارس در لایحه هوای پاک توسط دولت به مجلس ارائه شد و پس از بررسی در کمیسین کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بند مربوطه رای نیاورد.

شروع و پایان سال تحصیلی را مجلس مشخص می‌کند

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعطیلی زمستانی مدارس تاکنون در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس مطرح و بررسی نشده است، افزود: براساس قانون و مصوبه مجلس شروع و پایان سال تحصیلی را مجلس مشخص می‌کند و در صورتی که وزارت آموزش و پرورش به دنبال جابه جایی این زمان است باید از مجلس نظرخواهی کند.

وی بیان کرد: جابه‌جایی و انتقال فرهنگیان در استان ها در تابستان انجام می شود در صورت اجرای تعطیلات زمستانی این انتقال ها چگونه برنامه ریزی می شود؟

در تدوین کتب درسی تعطیلات زمستانی مدارس در نظر گرفته نشده بود

این نماینده مردم در مجلس اظهار کرد: محتوای آموزشی کتب درسی براساس فصل ها نوشته شده است؛ براساس برنامه‌ریزی‌های آموزشی تدریس برخی دروس باید در آبان ماه و برخی دیگر در اردیبهشت انجام شود در صورتی که طرح تعطیلی مدارس اجرا شود اجرای کلیه برنامه‌ریزی‌ها با مشکل روبه رو می‌شود.

اجرای طرح تعطیلات زمستانی برنامه‌ریزی‌های مجدد آموزشی را الزامی می‌کند

وی با بیان اینکه در صورتی که طرح تعطیلات زمستانی اجرا شود باید برنامه‌ریزی‌های آموزشی مجددا تدوین شود، تاکید کرد: تابستان زمان کار و فعالیت بسیاری از کشاورزان است و اجرای این طرح مشکلات بسیاری را برای آنها ایجاد می‌کند.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس ادامه داد: استان هایی که توسعه گردشگری در آن منطقه هدف اجرای طرح تعطیلی زمستانی مدارس شده است در زمستان قابلیت سفر ندارد؛ سفر به زیرساخت های بسیار ازجمله مراکز اقامتی، جاده ای ایمن و... نیاز دارد.

بسیاری از والدین شاغل هستند بنابراین با تعطیلی مدارس نه تنها گردشگری رونق پیدا نمی کند بلکه دغدغه جدیدی برای خانواده ها ایجاد می شود

با اجرای طرح تعطیلی زمستانی رونق گردشگری محقق نمی شود

وی با بیان اینکه در زمستان تاکید می شود از سفرهای غیر ضروری خودداری کنید" ، خاطرنشان کرد: برای رونق گردشگری باید اوضاع اقتصادی مردم بهبود یابد و توسعه این صنعت ریشه در هزینه‌های سفر و توانایی مالی مردم دارد؛ امکانات رفاهی باید گسترش یابد تا بتوان در این زمینه به نتایج مطلوبی دست یافت تعطیلی مدارس راه چاره نیست بنابراین با اجرای طرح تعطیلی زمستانی رونق گردشگری محقق نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: بسیاری از والدین شاغل هستند بنابراین با تعطیلی مدارس نه تنها گردشگری رونق پیدا نمی کند بلکه دغدغه جدیدی برای خانواده ها ایجاد می شود.

تعطیلی مدارس کمکی به کاهش آلودگی هوا نمی کند

میرزاده معتقد است تعطیلی مدارس کمکی به کاهش آلودگی هوا نمی کند چراکه با تحقق این موضوع دانش آموزان بیشتر از منزل خارج می شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آموزش و پرورش باید با ارزیابی شرایط و وضعیت تمامی استان ها لایحه تعطیلات زمستانی را ارائه دهد در غیر این صورت این طرح پختگی لازم برای تصویب را ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet