خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/07/19 12:50:00
سرویس اجتماعی
محمدی:

متاسفانه یکسال درگیر انتخاب شهردار تهران هستیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: تصمیم شهرداری برای واگذاری بافت‌های فرسوده نیازمند مطالعه و بررسی بیشتر مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وابسته و مستقلی است که در کنار این امر به وجود می‌آید.
متاسفانه یکسال درگیر انتخاب شهردار تهران هستیم عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: تصمیم شهرداری برای واگذاری بافت‌های فرسوده نیازمند مطالعه و بررسی بیشتر مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وابسته و مستقلی است که در کنار این امر به وجود می‌آید. https://cdn.icana.ir/d/019/201610109677528592.jpg متاسفانه,یکسال,درگیر,انتخاب,شهردار,تهران,هستیم Icana

داوود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در رابطه با صحبت‌های اخیر محمدعلی افشانی شهردار تهران مبنی بر واگذاری رایگان ساختمان‌های بافت فرسوده پایتخت به استارتاپ‌هاگفت: موفقیت‌های اخیر استارتآپ‌ها باعث مطرح شدن آنها شده است. تصمیم شهرداری برای واگذاری بافت‌های فرسوده نیازمند مطالعه و بررسی بیشتر مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وابسته و مستقلی است که در کنار این امر به وجود می‌آید.

ضرورت تبیین رویکرد مناسب برای شهرداری پایتخت

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از فعالیت‌های ما بدون برنامه ریزی و مطالعه کامل انجام می‌شود، شهردای هنوز تکلیفش مشخص نیست و برنامه ریزی‌ها در یک راستا و متناسب با هم اجرا نمی‌شوند. در حال حاضر بسیاری از منازل شهر تهران خالی بوده در حالی که بسیاری از افراد مستجر و یا بی‌خانه مانده اند، عدم رسیدگی به این موضوع‌ها نشان می‌دهد که برنامه ریزی‌ها با یک‌دیگر همسان و مرتبط نیستند.

محمدی با اشاره به زیست‌پذیر کردن محل‌های ناکارآمد و فرسوده شهری اظهار کرد: واگزاری بافت فرسوده برای بهره برداری گسترده تر اتفاق بسیار خوبی است،  اما باید کاملا مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. متاسفانه ما یکسال درگیر انتخاب شهردار هستیم و باید هر چه زود تر انتخاب شود. 50 درصد کار شهرداری برنامه‌ریزی و مطالعه است 50 درصد دیگر اجرا، اما متاسفانه مطالعه ای وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

شهرداری تهران توان مدیریت بحران‌های پایتخت را ندارد

بهسازی و بافت های فرسوده نیازمند طراحی برنامه منسجم و مشخص

محمدی تصریح کرد: برای تولید کار در کشور راه‌های بسیار زیاد و مختلفی وجود دارد، حتی شرایط حاضر که با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستیم، اگر از افراد خبره و خوش فکر و جوان استفاده کنیم راه های مختلفی برای تولید کار خواهیم داشت که به دنبال آن رشد اقتصادی و صنعتی نیز به وجود می‌آید.

اماکن فرسوده و متروکه تهران به بستر نوآوری بدل می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: واگذاری بافت‌های فرسوده برای حمایت و توسعه شرکت‌های دانش بنیان بسیار مفید بوده و گامی در راستای احیای بافت فرسوده خواهد بود. همچنین باید از تجارب کشور‌های دیگر نیز استفاده کنیم چرا که بسیاری از این مسائل را تجربه کردند، ممکن است به لحاظ دیدگاه با کشوری موافق نباشیم ولی از لحاظ علمی باید بررسی کنیم در این زمینه چه کارهایی انجام داده‌اند، تا اجرای طرح و برنامه‌ها بدون مشکل و با موفقیت همراه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet