شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/07/18 10:13:39
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن آبادی:

سرمایه گذاری در تولید منجر به صادرات جایگزین ارز و سکه شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید تولید منجر به صادرات جایگزین خوبی برای سرمایه گذاری سکه و ارز باشد.
سرمایه گذاری در تولید منجر به صادرات جایگزین ارز و سکه شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید تولید منجر به صادرات جایگزین خوبی برای سرمایه گذاری سکه و ارز باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711109099816718.jpg سرمایه,گذاری,در,تولید,منجر,به,صادرات,جایگزین,ارز,و,سکه,شود Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اینکه رئیس بانک مرکزی توصیه کرده است مردم در ارز و سکه سرمایه گذاری نکنند، گفت: ضمن احترامی که برای همتی قائل هستم اما نمی دانم چرا او متوجه نیست صحبت هایش اثر منفی بر بازار دارد، از ایشان تقاضا می کنیم مصاحبه نکند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه همتی با این توصیه پالس هایی به بازار می دهد، بیان داشت: با این حال بخش دیگر صحبت های رئیس بانک مرکزی این است که سرمایه ها در جای دیگری برده شود، این توصیه درستی است اما این را نباید رئیس بانک مرکزی بگوید.

پیش بینی دچار مشکل شدن ارز کشور اشتباه است

نماینده مردم رشت درمجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به نرخ دلار، گفت: دلار همچنان قیمت واقعی خود را ندارد و هنوز در حباب است، با توجه به بحث CFT و کانالی که در بانک اروپا برای ایران باز شده است، هر آدم عاقلی می داند بخش قابل توجه از مشکل ارزی حل شده یا دچار مشکل نخواهد شد بنابراین پیش بینی دچار مشکل شدن ارزی کشور اشتباه است

وی تاکید کرد:  پس آینده ارزی کشور مثبت است، ما باید به مردم این توصیه ها را انجام دهیم این توصیه درست است اما نه اینکه رئیس بانک رکزی آن را بیان کند.

تولید منجر به صادرات بهترین بستر سرمایه گذاری است

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اگر کسی در ارز و سکه سرمایه گذاری کند دچار مشکل می شود، عنوان کرد: سرمایه ها باید به سمت تولید برود، اما بسیاری می گویند بستر تولید فراهم نیست، نکته این است که باید در تولیدی که منجر به صادرات می شود سرمایه گذاری شود.

این نماینده مجلس توضیح داد: تولیدی که منجر به صادرات نشود سرمایه گذاری مناسبی نیست، بنابراین بهترین بستر برای سرمایه گذاری تولیدی است که صادر می شود اما از آنجایی که آمارهای این بخش منعکس نمی شود مردم فقط نقاط منفی سرمایه گذاری در تولید را می بینند.

وی با اشاره ممنوعیت صادرات برخی کالاها گفت:  چرا صادرات بعضی از کالاهای رامنع کردیم؟ دلیل این کار شرایط بازار واقتصادی خوب این محصولات در کشورهای همسایه است، چرا لبنیات و سیمان به این جا کشیده شد؟ چون وضعیت خوبی در کشورهای همسایه دارند.

سرمایه های خانه دارها به بورس برود

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه حجم صادرات در چند ماه گذشته قابل توجه است، اظهار داشت: حجم کلینکر صادراتی کشور در 6و 3 ماهه گذشته قابل توجه است، بخش اعظمی از صادرات به تولیدات داخلی برمی گردد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دراین باره که خانه دارها به سمت بازار سکه و ارز رفته بودند، اکنون چه بستری برای سرمایه گذاری آنها وجوددارد،گفت: بورس می تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاری این بخش از جامعه باشد، شرکت هایی که وضعیت مالی آنها حاکی از سود دهی است می تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه های خانگی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet