شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/07/18 11:27:13
سرویس اقتصادی
ابراهیمی مطرح کرد؛

عنوان قاچاق به گوجه فرنگی مبنای قانونی ندارد/ارسال نامه نمایندگان به دولت برای اعلام خلاف قانون این اقدام

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق اعلام کردن گوجه فرنگی کار غلطی است زیرا مبنای قانونی ندارد، برچه اساسی می‌توان محصولی با این مشخصات را قاچاق دانست.
عنوان قاچاق به گوجه فرنگی مبنای قانونی ندارد/ارسال نامه نمایندگان به دولت برای اعلام خلاف قانون این اقدام نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق اعلام کردن گوجه فرنگی کار غلطی است زیرا مبنای قانونی ندارد، برچه اساسی می‌توان محصولی با این مشخصات را قاچاق دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201804104130184097.jpg عنوان,قاچاق,به,گوجه,فرنگی,مبنای,قانونی,ندارد/ارسال,نامه,نمایندگان,به,دولت,برای,اعلام,خلاف,قانون,این,اقدام Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به خبر توقیف 49 کامیون گوجه فرنگی در مرز شلمچه و اطلاق عنوان قاچاق به این اقدام، گفت: قاچاق اعلام کردن گوجه فرنگی کار غلطی است زیرا مبنای قانونی ندارد، برچه اساسی می‌توان محصولی با این مشخصات را قاچاق دانست.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: در سال 96 در بوشهر گوجه فرنگی را کیلویی 300 تومان هم نمی‌خریدند و دولت هیچ حمایتی از کشاورزان انجام نداد و آنها کلی دچار ضرر و زیان شدند اما امسال که به دلیل افزایش نرخ ارز می‌توانند کمی سود کنند چرا باید با آنها برخورد کرد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کسی که در این قضیه ممنوعیت اعلام کرده در حقیقت کار اشتباهی انجام داده است، براین اساس روز گذشته بنده به همراه 16 نفر از نمایندگان مجلس طی نامه‌ای به دولت این اقدام را خلاف اعلام کردیم و بر حمایت از تولیدکنندگان تاکید کردیم.

دولت برای حمایت از مصرف‌کننده نباید یقه تولیدکننده را بگیرد

وی همچنین با اشاره به افزایش کنونی قیمت رب گوجه فرنگی هم افزود: آیا آن زمان که رب ارزان بود و گوجه فرنگی ها به دلیل کاهش قیمت دور ریخته می‌شد یا شیر بر روی دست دامدار می‌ماند کسی از این افراد حمایت کرد؟ اکنون صادرات این محصول به صرفه شده و برای بازاریابی یک فرصت محسوب می‌شود.

ابراهیمی اظهار کرد: دولت برای حمایت از مصرف‌کننده نباید یقه تولیدکننده را بگیرد زیرا تولیدکننده نابود می‌شود، اکنون یک فرصت برای آنها بوجود آمده حتی باید به صادرکنندگان کمک کرد . از مصرف کننده می‌توان تنها به شکل‌ ارائه کارت اعتباری حمایت کرد زیرا بنده مدل کوپن و سهمیه را شکست خورده می‌دانم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet