هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زاهدی تاکید کرد:

ضرورت تخصیص ارز دولتی به دانشجویانی که شرایط ادامه تحصیل آنها در داخل مهیا نیست

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تقسیم دانشجویان محصل در خارج از کشور به سه گروه خواستار آن شد که به آن دسته که شرایط ادامه تحصیل آنها در دانشگاه‌های داخل مهیا نیست، ارز دولتی تخصیص داده شود.
پنج‌شنبه 19 مهر 1397 ساعت 11:21
ضرورت تخصیص ارز دولتی به دانشجویانی که شرایط ادامه تحصیل آنها در داخل مهیا نیست عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تقسیم دانشجویان محصل در خارج از کشور به سه گروه خواستار آن شد که به آن دسته که شرایط ادامه تحصیل آنها در دانشگاه‌های داخل مهیا نیست، ارز دولتی تخصیص داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201703103869662800.jpg ضرورت,تخصیص,ارز,دولتی,به,دانشجویانی,که,شرایط,ادامه,تحصیل,آنها,در,داخل,مهیا,نیست Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به نامه اعتراضی انجمن تشکل‌های دانشجویان ایرانی چندین کشور در خصوص تاثیر بی‌ثباتی بازار ارز در وضعیت تحصیل آنها و تأمین ارز مورد نیاز خود، اعتراض آنها را به‌حق دانست و گفت: برنامه‌ریزی دانشجویان بر اساس ارزی بوده که همیشه دولت می‌داده به همین دلیل در شرایط اقتصادی کنونی کشور و وضعیت ارز با مشکل مواجه شدند لذا از دولت می‌خواهیم تدبیری برای این امر اتخاذ کند.

نماینده مردم راور و کرمان در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت حداقل باید به دانشجویانی که تا کنون برای تحصیل خود به خارج از کشور رفته‌اند، ارز با نرخ دولتی بدهد یا اینکه مکانیزمی در نظر گرفته شود تا این افراد بتوانند وارد کشور شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ممکن است برای پذیرش دانشجویان در رشته‌هایی مانند پزشکی در داخل کشور مشکلاتی وجود داشته باشد و نتوان همه آنها را بازگرداند، لذا باید تمهیدی اندیشیده شود که حداقل به همین افراد ارز 4200 تومانی داده شود و برای مابقی دانشجویان محصل در خارج از کشور نیز جایابی شود تا بتوانند در دانشگاه‌های داخلی تحصیل کنند.

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه‌های داخلی ندارند، نباید ارز دولتی دریافت کنند

وی تاکید کرد: اگر وزارتخانه‌های علوم یا بهداشت قادر هستند با شروطی که مقرر شده، دانشجویان متقاضی بازگشت و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های داخلی را بپذیرند که باید هر چه سریعتر بسترهای آن را فراهم کنند؛ اگر بعد از این مرحله، فردی تمایل به بازگشت نداشت، نباید به او ارز 4200 تومانی تعلق بگیرد.

زاهدی دانشجویان محصل در خارج از کشور را به چند دسته تقسیم کرد و توضیح داد: عده‌ای از افراد، بورسیه‌شدگان دانشگاه‌های خارجی هستند که مشکلی در زمینه تأمین ارز مورد نیاز خود ندارند؛ عده‌ای هم آنها هستند که اکنون می‌توانند برگردند و دانشگاه‌های ما ظرفیت پذیرش آنها را دارند که باید از این فرصت پیش‌آمده استفاده کنند و بازگردند و نباید انتظار داشته باشید، امتیاز اضافه‌تری دریافت کند و دسته سوم هم آنها هستند که در حال حاضر در دانشگاه‌های داخلی ظرفیتی برای تحصیل آنها وجود ندارد که بنده معتقدم باید به این گروه ارز دولتی داده شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت خواست هر چه سریعتر برای دانشجویان محصل در دانشگاه‌های خارج از کشور، یا جایابی کنند یا ارز دولتی به آنها تخصیص دهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000