آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور:

از تذکر به رییس جمهور در مورد حذف یارانه نوزادان متولد 97 تا افزایش خط فقر و بسته‌های حمایتی نقدی و غیرنقدی

سرویس صحن
عضو هیئت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
چهارشنبه 18 مهر 1397 ساعت 15:33
از تذکر به رییس جمهور در مورد حذف یارانه نوزادان متولد 97 تا افزایش خط فقر و بسته‌های حمایتی نقدی و غیرنقدی عضو هیئت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809104947534450.jpg از,تذکر,به,رییس,جمهور,در,,مورد,,حذف,یارانه,نوزادان,متولد,97,تا,افزایش,خط,فقر,و,بسته‌های,حمایتی,نقدی,و,غیرنقدی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف‌نژاد  در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 18 مهر ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه به رییس جمهور در مورد اینکه با توجه به حادثه سیل اخیر در استان مازندران که موجب خسارت شدید مالی و جانی شده است دستور فرمایید به فوریت نسبت به جبران خسارت اقدام شود.

تذکر علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان به وزیر بهداشت در مورد اینکه بی توجهی وزارت بهداشت به پوشش همگانی سلامت، مرگ مادران باردار و کنترل بیماری های عفونی در زاهدان قابل پذیرش نیست.

تذکر علی ساری نماینده اهواز به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اینکه چرا این وزارت خانه در حوزه سینما تنها برای پایتخت فعالیت می کند.

تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به همراه دو نفر از نمایندگان به رییس جمهور در خصوص عدم اجرای حکم قانون بند خ ماده 33 قانون برنامه توسعه ششم کشور موضوع بخشودگی سود کارفرما جریمه بیمه‌های دریافتی کشاورزان و خسارت دیده از حوادث غیر طبیعی و امهال اصل وام آن‌ها به مدت سه سال.

تذکر محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کمبودرآهنگ به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اقدام فوری در رفع ممنوعیت صادرات سیب‌زمینی و لغو نامه شماره 020۱۳۱.

تذکر اصغر سلیمی نماینده سمیرم به رییس جمهور و وزارت جهاد کشاورزی در خصوص عدم اجرای بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم و بند ت تبصره 16 بودجه 97،  در خصوص اینکه بخشودگی سود جریمه دیرکرد بانک کشاورزی خلاف قوانین تصویبی مجلس است.

تذکر شهاب نادری نماینده اورامانات به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم بررسی جدی در جاده‌های اورامانات که شاخص کیفیت آن خیلی پایین است.

تذکر علی وقف چی نماینده زنجان به وزیر نفت در خصوص علت تعلل در ساخت پتروشیمی زنجان چیست؟ به وزیر جهاد کشاورزی در مورد دلایل عدم تامین مقدمات به منظور صادرات زیتون چیست همچنین به به وزیر نیرو در خصوص عدم به کارگیری نیروهای بومی در منطقه اورامانات.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به رییس جمهور در خصوص اینکه به چه دلیل یارانه نوزادانی که در سال ۱۳۹۷ متولد می‌شوند حذف می‌کنید، در حالی که این اقدام مغایر قانون و سیاست‌های جمعی جمعیت است.

تذکر محمد وحدتی هلان نماینده بستان‌آباد به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت عدم تعیین تکلیف پروژه‌های ارتباطی بستان‌آباد – تبریز همچنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص علت عدم رسیدگی به نیاز کامیون‌داران به لاستیک.

تذکر عباس گودرزی نماینده بروجرد به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم پیگیری مسئولانه در خصوص پرداخت مطالبات کامیون داران،‌ شرکت خلیج فارس و شرکت آبادان.

تذکر عین الله شریف پور نماینده ماکو به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی و پیش‌دبستانی‌ها، به وزیر نیرو در خصوص پیرو نشست شش ماهه قبل که مقرر شده بود ماده ۳۳ پروژه سدهای کوتاه خاکی ابلاغ گردد تاکنون عملی نشده است.

تذکر احمد صفری نماینده کرمانشاه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تعلل در اعلام به موقع نرخ تضمینی خرید گندم.

تذکر محمود صادقی نماینده تهران به وزرای کشور و وزیر اطلاعات در خصوص مسببان حمله به منزل دکتر سید علی اصغر غروی در اصفهان  و اینکه با چه مجوزی کتب و آثار پژوهشی را با خود برده‌اند.

تذکر محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز به وزیر صنعت‌ و معدن در خصوص اینکه چرا برخی از نمایندگان سایپا به تعهدات خود در قبال تحویل خودرو به مشتریان عمل نمی‌کنند.

تذکر همایون هاشمی نماینده مردم میاندواب و شاهین‌شهر به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه چرا پرژه‌های راه‌سازی حوزه انتخابیه علیرغم پیگیری‌ها گاهی کند شده و گاهی متوقف می‌شوند، همچنین تذکر وی به رئیس سازمان محیط زیست درخصوص رسیدگی به پساب کارخانه قند میاندواب که به زرین‌رود می‌ریزد و لزوم جلوگیری از عوارض زیست محیطی.

تذکر شمس‌الله شریعت‌‍‌نژاد نماینده مردم رامسر به ریاست‌جمهوری درخصوص اینکه باتوجه به خسارت قابل توجه زیرساخت‌ها و اموال شخصی مردم به دنبال سیل چند وقت اخیر دستور سریع برای جبران خسارت صورت بگیرد.

تذکر  محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان به ریاست‌جمهور درخصوص اینکه با توجه به افزایش خط فقر می‌طلبد به فوریت بسته‌های حمایتی نقدی و غیرنقدی در اختیار آن‌ها قرار بگیرد.

تذکر محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز به سرپرست وزارتخانه اقتصاد درخصوص اینکه چرا نظارت بر بورس طلا و سکه ثامن وجود نداشته و منجر به اختلاس اموال مردم شده است.

تذکر  سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان به وزیر فرهنگ درخصوص اینکه چرا وزارت فرهنگ هیچ برنامه مدونی در حوزه‌های مختلف فرهنگی برای روستاهای  سراسر کشور ندارد.

تذکر محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز به وزیر کشور درخصوص اینکه چرا در برخی مناطق سرقت و ناامنی افزایش پیدا کرده است و تذکر وی به وزیر نفت درخصوص اینکه چرا شرکت پالایشگاه جی‌تی‌ال ابرکوه که با پول مردم حدود یک دهه قبل ساخته شده، اکنون به حال خود رها شده و بازخواستی در کار نیست، تذکر دیگر این نماینده به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه چرا علیرغم دریافت عوارض بالا از مردم، اتوبان قم- کاشان از آسفالت مناسبی برخوردار نیست و تذکر این نماینده به سرپرست وزارتخانه کار درخصوص اینکه چرا برخی از شرکت‌ها در شهرستان بافق حقوق کارگران را رعایت نمی‌کنند.

تذکر  علی ساری نماینده مردم اهواز به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص علت عدم رسیدگی سریع و دقیق به حوزه فرهنگ توسط جنابعالی چیست؟ و تذکر وی به وزیر جهاد کشاوزی درخصوص عدم رسیدگی به مدیریت جهاد استان خوزستان چه دلیلی دارد؟.

تذکر ولی‌الله نانواکناری نماینده بابلسر به وزیر راه و شهرسازی درخصوص  اینکه با توجه به دستور جنابعالی و تعهد معاونان مربوطه در پروژه‌های راه حوزه انتخابیه، هنوز این پروژه‌ها با وجود 80 درصد پیشرفت به اتمام نرسیده است، لطفا رسیدگی کنید.

تذکر محمدرضا نجفی نماینده مردم تهران به وزیر امورخارجه درخصوص لزوم تسریع در پرونده انتخاب، معرفی و استقرار سفیر ایران در چین و هند.

تذکر  محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس به رئیس‌جمهور درخصوص عدم اجرای بند(ت) تبصره16 قانون بودجه سال۹۷، در رابطه با بخشودگی تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال.

تذکر  خدیجه ربیعی فرادنبه نماینده مردم بروجرد به وزیر ورزش و جوانان درخصوص عدم توجه و عدم اهتمام به تکمیل استخر شنای حوزه انتخابیه که ساخت آن از 11سال قبل آغاز شده اما به دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم هنوز تکمیل نشده است.

تذکر خدیجه ربیعی نماینده بروجن در مجلس شورای اسلامی به وزیر ورزش و جوانان درباره عدم برنامه ریزی و اقدام برای احداث استخر سنا در شهرستان گندمان که علیرغم اهمیت ورزش شنا در حوزه آموزش و درمان اقدامی برای احداث استخر در این بخش صورت نگرفته است، چرا و تذکر درباره عدم توجه کافی برای پیشرفت پروژه های استخر شنا در فرادنبه که مردم خواستار تسریع در ساخت آن هستنمد   

تذکر محمد دهقانی نماینده مردم چناران به وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره لزوم توقف صادرات کاغذ به خارج از کشور.

تذکر محمود شکری نماینده مردم تالش به وزیر نیرو درباره سیل ویرانگر ۵ و ۶ مهرماه که زیرساخت‌های شهرستان‌ها را از بین برده است، لذا دستور رسیدگی دهید و تذکر به وزیر راه و شهرسازی درباره سیل اخیر که زیرساخت‌های جاده‌ای را در شهرستان از بین برده و تردد مردم را با مشکل روبرو کرده است، دستور رسیدگی فوری دهید و تذکر به وزیر کشور درباره سیل اخیر که خسارات فراوانی به خانه های مسکونی، باغات و زمین های زراعی وارد کرده اما مسئولان ستاد بحران در شهرستان های فوق حاضر نشده اند که باید دستور ویژه برای حضور مسئولان ذیربط و جبران خسارت دادهش ود.

تذکر عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد به وزیر جهاد کشاورزی درباره لزوم پرداخت مطالبات گندم‌کاران همچنان که بهای واردات به صورت نقد پرداخت می شود

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط‌کریم به وزیر دادگستری درباره اطاله دادرسی در دادگستری ها و تذکر درباره اینکه به چه دلیل دادگستری شهرستان بهارستان بدون دقت حساب‌های شهرداری گلستان را مسدود می‌کنند و تذکر به وزیر جهاد کشاورزی درباره اینکه چرا به محروم ترین روستاهای رباط کریم یعنی علی آباد ظلم شده و دیوار باغات توسط وزارتخانه تخریب می شود

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط‌کریم به وزیر کشور درباره اینکه چرا بخشداری شهر ۲۵۰ هزار نفری پرند افتتاح نمی‌شود و تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، چرا به وضعیت مسکن تعاونی بیمارستان شریعتی تهران رسیدگی نمی‌شود و تذکر به وزیر نفت درباره اینکه به چه دلیل نمایندگانی که مدارک غیر مرتبط با فت و انرژی دارند، به این وزارتخانه منتقل می‌شوند و تذکر به رئیس جمهور درباره اینکه به چه دلیل سالانه ۵ میلیون دلار محصولات تراریخته وارد کشور می‌شود.

تذکر نصرالله پژمان‌فر نماینده مشهد به وزرای کشور، اطلاعات و راه و شهرسازی دربار به چه دلیل کامیون‌داران واحدهای تولیدی به حالت تعطیلی افتاده‌اند و مواد اولیه از سمت پتروشیمی بارگیری نمی‌شود.

تذکر علی ساری و جواد کاظم‌نسب نمایندگان اهواز به وزیر نفت دربارهخ اینکه چرا نیروهای جایگاه‌های سوخت واگذار شده در استان خوزستان تعدیل و اخراج شده‌اند؟

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به وزیر آموزش و پرورش  درباره اینکه باید به جمعی از معلمان استخدامی سال ۶۰ جهت بازنشستگی مابه‌التفاوت ۹ درصد حق بازنشستگی را براساس آخرین حقوق پرداخت کنند.

تذکر شهاب نادری نماینده اورامانات به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اینکه چرا کتابخانه‌های کرمانشاه را به حال خود رها کردید و از مدیران فرهنگی در مدیریت استان استفاده نمی‌کنید؟/

پایان پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر