هدر اصلی
1397/07/20 08:20:00
سرویس اقتصادی
اکبری:

جو روانی و سودجویی؛ دو عامل افزایش دهنده قیمت محصولات کشاورزی

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، گفت: جو روانی موجود و سودجویی عده ای خاص باعث شد قیمت محصولات کشاورزی کاهش پیدا نکند.
جو روانی و سودجویی؛ دو عامل افزایش دهنده قیمت محصولات کشاورزی عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، گفت: جو روانی موجود و سودجویی عده ای خاص باعث شد قیمت محصولات کشاورزی کاهش پیدا نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101589720907.jpg جو,روانی,و,سودجویی؛,دو,عامل,افزایش,دهنده,قیمت,محصولات,کشاورزی Icana

علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت، با اشاره به اینکه نهاده های تولیدی سال گذشته با ارز 3200 تومان وارد کشور می شده، تصریح کرد: نهاده های تولیدی امسال با قیمت 4200 تومن وارد کشور شده است. همچنین سال گذشته جو تنی 190 دلار در بازار جهانی به فروش می رسید، اما امسال به تنی 240 دلار افزایش پیدا کرده و وضع سایر کنجاله ها و بقیه نهاده ها هم به همین صورت بوده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه بخشی از افزایش قیمت ها در محصولات کشاورزی ناشی از افزایش قیمت در بازار جهانی است، خاطرنشان کرد: در جلسه غیرعلنی هفته گذشته هم بحث بر روی چگونگی مدیریت دولت در بازار بود. اینکه با اختصاص ارز 4200 تومانی به کالایی، فشار اقتصادی کمتری متوجه مصرف کننده شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: قرار شد روسای کمیسیون ها در جلسه ای با حضور آقای نوبخت درباره این موضوع که متناسب با ارز در نظر گرفته شده نظارت اعمال شود، صحبت کرده و تصمیم گیری کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه یکی از گله های تولیدکنندگان این است که قیمت های دستوری برای آنان مشکل ایجاد کرده است، تصریح کرد: این درست نیست که مصرف کننده به بازار اطمینان نداشته باشد و برای حمایت از او در این شرایط لازم است دولت بسته های حمایتی را که برای 20 میلیون نفر از جمعیت کم درآمد و آسیب پذیر کشور تدارک دیده، اختصاص دهد./

بیشتر بخوانید:

دولت به کاهش قیمت محصولات ورود کند/ کاهش نرخ ارز منجر به کاهش قیمت کالاهای وارداتی و تولید داخل می‌شود

واقعی شدن قیمت ها مترادف گران شدن کالا نیست/ موازنه های موجود به ضرر تولیدکنندگان

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet