هدر موبایل
1388/06/22 10:18:00
سرویس فرهنگی
ملک‌محمدی:

دولت دهم باید نهضت قرآنی در جامعه ایجاد کند

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت دهم بایدیک نهضت قرآنی در همه سطوح جامعه آغاز شود.

"حسن ملک محمدی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: مهمترین اولویت بخش فرهنگ در آغاز به کار دولت دهم، با توجه به سند چشم‌انداز بیست ساله و برنامه توسعه و این که در آغاز دهه چهارم به دهد پیشرفت و عدالت نامیده شده است می‌باشیم، تحقق منویات مقام معظم رهبری در جهت مهندسی فرهنگی است.

وی با اشاره به تاکیدات رییس جمهور بر ضرورت رسیدگی به بخش فرهنگ در روز تحلیف ریاست جمهوری افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید برنامه‌هایی را که در روز اعتماد در خصوص توجه ویژه به بخش فرهنگ، بهره‌گیری از فرهنگ غنی بومی و اسلامی، اصلاح ساختارها، تهیه نظام جامع در عرصه‌های فرهنگی، هنری، ایجاد هماهنگی در روابط دستگاه‌های مختلف فرهنگی، جلب مشارکت دستگاه‌ها به فعالیت‌های فرهنگی، هدفمند کردن بخش فرهنگ و هنر با اولویت‌ دادن به تولیدات شادی، حمایت از مالکیت معنوی، گسترش خدمات رفاهی و بیمه‌ای برای ایجاد امنیت روانی اهالی فرهنگ و هنر، حمایت از ایجاد بازار بورس کالاهای فرهنگی، برنامه‌ریزی برای تهیه  تولیدات فرهنگی با موضوع دفاع مقدس و ارزش‌های ایرانی، اسلامی به مجلس ارائه کرد را اجرایی نماید.

ملک محمدی خاطر نشان کرد: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در جمع هنرمندان مبنی براین که همه هنر را به صورت تمام عیار باید وارد صحنه کنیم به نظر می‌رسد هنرمندان کشور باید مورد توجه قرار گرفته و نخبگان این قشر مشخص شوند و مورد عنایت قرار گیرند تا تاثیر زیادی در ایجاد تحول هنری و فرهنگی داشته باشند.

وی با بیان این که فرهنگ ما فرهنگ اسلام ناب محمدی است، ادامه داد: فرهنگ ما فرهنگ غدیر، عاشورا و انتظار است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: این فرهنگ‌ها ارکان اصلی و اساسی‌ترین اصول اعتقادی مسلمانان محسوب می‌شود لذا انتظار ما از وزارت فرهنگ این است که به این سه مقوله توجه ویژه‌ای داشته باشند.

نماینده دامغان افزود: همچنین فرهنگ قرآن که روح و جان همه عالم، انقلاب و ایران را تشکیل می‌دهد مورد توجه خاص قرار گیرد، به گونه‌ای که در کشور بعد از چهار سال تصدی پست وزارت ایشان کسی را نداشته باشیم که در خواندن قرآن یا در فهم آن مشکل داشته باشد.

وی تاکید کرد: باید تمام اقشار و آحاد با همه گرایش‌ها و در همه سطوح باید نسبت به قرآن آگاهی پیدا کنند.

ملک محمدی گفت: انتظار من این است که یک نهضت قرآنی در عرصه دانشگاه‌ها، آموزش‌و پرورش و همه سطوح جامعه آن هم در دولت دهم که رویکردی ارزشی، قرآنی دارد آغاز شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet