آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوچکی نژاد:

تعلل محیط زیست در ارائه لایحه مقابله با حیوان آزاری بیش از این جایز نیست

سرویس اجتماعی
نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از تعلل دولت در ارائه لایحه حمایت از حقوق حیوانات به مجلس انتقاد کرد.
جمعه 20 مهر 1397 ساعت 07:21
تعلل محیط زیست در ارائه لایحه مقابله با حیوان آزاری بیش از این جایز نیست نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از تعلل دولت در ارائه لایحه حمایت از حقوق حیوانات به مجلس انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108745509303.jpg تعلل,محیط,زیست,در,ارائه,لایحه,مقابله,با,حیوان,آزاری,بیش,از,این,جایز,نیست Icana

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم تعیین تکلیف لایحه مقابله با حیوان آزاری تاکید کرد و گفت: دو سال از تدوین این لایحه می گذرد اما تعیین تکلیف آن در هاله ای از ابهام  مانده؛ تعلل محیط زیست در مورد این لایحه بیش از این جایز نیست و بهتر است در ارائه آن به مجلس تسریع شود.

برای حمایت از حیوانات و مبارزه با حیوان آزاری خلاء قانونی داریم

نماینده مردم رشت با تاکید بر اینکه برای حمایت از حیوانات و مبارزه با حیوان آزاری خلاء قانونی داریم، افزود: محیط زیست وظیفه حمایت از حیات وحش را بر عهده دارد اما حیوانات ولگرد مانند سگ و گربه متولی خاصی ندارند بنابراین عده ای با استفاده از خلاء‌های قانونی اقدام به آزار این گونه حیوانات و انتشار فیلم هایی از آن در فضای مجازی می کنند؛ فیلم هایی که جریحه دار شدن احساسات مردم را به دنبال داشته و از سویی خشونت را در جامعه ترویج می دهد.  

حقوق حیوانات باید به رسمیت شناخته شود

وی با تاکید بر اینکه حقوق حیوانات باید به رسمیت شناخته شود، تصریح کرد: حیوانات ولگرد از قوانین حمایتی مناسب برخوردار نیستند و از سویی این حیوانات خود عاملی برای انتشار برخی بیماری ها و چالش هایی را برای مردم ایجاد می کنند بنابراین در این زمینه نیازمند تصویب قانون جامعی هستیم تا وضعیت آنها تعیین تکلیف شود؛ البته این قانون باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

با عاملان حیوان آزاری به صورت قاطع برخورد شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید با عاملان حیوان آزاری به صورت قاطع برخورد شود، گفت: شهرداری ها باید برای حیوانات ولگرد فضای مناسبی را در نظر بگیرند تا آسیب و خطری از ناحیه آنها متوجه شهروندان نشود و از سویی مورد آزار و اذیت قرار نگیرند.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، افزود: از سازمان حفاظت محیط زیست تقاضا داریم نسبت به تعیین تکلیف سریع تر لایحه مقابله با حیوان آزاری و ارسال آن به مجلس اقدام کند تا با تصویب و اجرای آن  حقوق حیوانات به رسمیت شناخته شده و شاهد کاهش حیوان آزاری ها در کشور باشیم.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر