آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اسدالله قره خانی ؛

ایران نفت خود را در بنادر چین ذخیره می کند

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ما نفت داریم و برای اینکه مشتری‌ها بتوانند بعدها خریداری کنند، انبار می کنیم.
پنج‌شنبه 19 مهر 1397 ساعت 21:00
ایران نفت خود را در بنادر چین ذخیره می کند سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ما نفت داریم و برای اینکه مشتری‌ها بتوانند بعدها خریداری کنند، انبار می کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103932223389.jpg ایران,نفت,خود,را,در,بنادر,چین,ذخیره,می,کند Icana

اسدالله قره خانی الوستانی؛  درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اقدام ایران برای انبار بخشی از نفت خود در بندر دالیان چین گفت:ما هم نفت خود را می فروشیم و هم چنین یک  سری مخازنی را در خارج از کشور برای ذخیره سازی داریم که چین هم می تواند یکی از آنها باشد.

وی بابیان اینکه هزینه  قراردادهای سیف را حل کردیم افزود: عملکرد وزیرنفت در این زمینه خوب بوده ومی توانیم به خریداران نفت کشورمان در سایر نقاط کشور بفروشیم.

قره خانی افزود: چین یک سری مخازنی دارد که اجاره می دهد.ما نیز این مخازن را اجاره می کنیم تا نفت خود را در آنجا قرار دهیم کما اینکه در نقاط دیگری از دنیا هم این کار را انجام می دهیم و حتی مخازن روی آب نیز وجود دارد که نگهداری می کنیم که این یک روال عادی و روتین است.

استفاده از بنادر استیجاری چین

وی عنوان کرد: ما از قبل شروع تحریم ها و حتی در دوران برجام نیز این کار را انجام میدادیم و ازبرخی انبارها به عنوان بنادر استیجاری استفاده می کردیم.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خریداران لزومی ندارد به ایران آمده و از اینجا خرید نفتشان را انجام دهند این روال برای این است که نفت را میتوانند در هر محلی که میخواهند تحویل بگیرند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با  بیان اینکه ما نفت داریم و برای اینکه مشتری‌ها بتوانند بعدها خریداری کنند، انبار می کنیم افزود:چین هم خریداراست و هم ظرفیت های  خود را اجازه می دهد تا بتوانیم نفت مان را انبار کنیم.    

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000