آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

سند تحول بنیادین 10درصد اجرا شده اما بطحایی از اجرای 60درصدی آن خبر می‌دهد

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دولت همیشه در لایحه بودجه سالانه کمترین رقم را به آموزش و پرورش اختصاص می‌دهد، گفت: نبود اراده در میان مسئولان؛ عامل اجرای ناقص سند تحول بنیادین است.
جمعه 20 مهر 1397 ساعت 13:03
سند تحول بنیادین 10درصد اجرا شده اما بطحایی از اجرای 60درصدی آن خبر می‌دهد عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دولت همیشه در لایحه بودجه سالانه کمترین رقم را به آموزش و پرورش اختصاص می‌دهد، گفت: نبود اراده در میان مسئولان؛ عامل اجرای ناقص سند تحول بنیادین است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg سند,تحول,بنیادین,10درصد,اجرا,شده,اما,بطحایی,از,اجرای,60درصدی,آن,خبر,می‌دهد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه برخی از مسئولان آموزش و پرورش عدم تامین مالی و بسترسازی مناسب ازسوی مجلس را عامل اجرای ناقص سند تحول بنیادین عنوان کرده‌اند، گفت: مجلس نمی‌تواند در امور مالی هیچ‌گونه مصوبه‌ای داشته باشد چراکه مشمول اصل 75 قانون اساسی شده و برگشت خواهد خورد به همین دلیل دولت باید در این امور لایحه بیاورد تا مجلس تصویب کند.

دولت همیشه در لایحه بودجه سالانه کمترین رقم را به آموزش و پرورش اختصاص می‌دهد

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی همچنین توضیح داد: متاسفانه دولت همیشه در لایحه پیشنهادی خود برای بودجه سالانه کمترین رقم را به آموزش و پرورش اختصاص می‌دهد اما مجلس تمام تلاش خود را برای افزایش آن به انحای مختلف می‌کند همانطور که بودجه سال جاری این وزارتخانه، پس از رسیدن به مجلس ابتدا افزایش پیدا کرد و سپس به تصویب رسید.

نبود اراده در میان مسئولان؛ عامل اجرای ناقص سند تحول بنیادین

وی اجرای ناقص سند تحول بنیادین را نبود اراده در میان مسئولان و ایجاد نکردن زیرساختهای لازم آن دانست و افزود: بهتراست مسئولانی که توان اجرای سند تحول بنیادین و دیگر برنامه‌های حساس را ندارند به جای انداختن بی‌مسئولیتی خود به دوش دیگران پست‌های خود را به جوانان خلاق و با انگیزه بسپارند.

به زعم آقای وزیر 60درصد سند بنیادین اجرا شده در حالی که با توجه به خروجی‌ها کمتر از 10 درصد آن به اجرا رسیده

سلیمی همچنین آموزش این سند را به بدنه آموزش و پرورش و معلمان به منظور دستیابی به درک درست از آن و اجرا شدنش در ادامه بسیار موثر عنوان کرد و گفت: به زعم آقای وزیر حدود 60 درصد سند بنیادین اجرا شده است که مورد مقبول نیست چراکه با توجه به شواهد و خروجی‌ها معتقدم کمتر از 10 درصد آن به اجرا رسیده است. 

یکی از ضرورت‌ها برای اجرای مفاد سند تحول، آماده‌سازی کادر آموزشی در مدارس است

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: یکی از ضرورت‌ها برای اجرای مفاد سند تحول، آماده‌سازی کادر آموزشی در مدارس است لذا وزارت آموزش و پرورش باید در این زمینه برنامه داشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000