آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بت کلیا:

تخریب زودهنگام پروژه های عمرانی پیامد ضعف مهندسان ناظر/مجریان پروژه ها باید پاسخگوی عملکرد خود باشند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت اصلاح قانون برای ایجاد ضمانت اجرایی در رابطه با پروژه های عمرانی تأکید کرد.
جمعه 20 مهر 1397 ساعت 14:28
تخریب زودهنگام پروژه های عمرانی پیامد ضعف مهندسان ناظر/مجریان پروژه ها باید پاسخگوی عملکرد خود باشند عضو کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت اصلاح قانون برای ایجاد ضمانت اجرایی در رابطه با پروژه های عمرانی تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108830267948.jpg تخریب,زودهنگام,پروژه,های,عمرانی,پیامد,ضعف,مهندسان,ناظر/مجریان,پروژه,ها,باید,پاسخگوی,عملکرد,خود,باشند Icana

یوناتن بت کلیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تخریب برخی از پروژه های عمرانی به علت بارش باران و بروز حوادثی مانند سیل در کشور، گفت: متأسفانه یکی از حلقه های مفقوده در عرصه مدیریتی و عملیاتی کشور، موضوع نظارت است، از این رو شاهد هستیم که بسیاری از امور و اقدامات دستگاه ها در اجرای و پس از آن، ابزار نظارتی به هیچ وجه کاربردی ندارد.

نماینده مسیحیان آسوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مشکلات کنونی پروژه های عمرانی، فقدان نظارت بر اجرای عملیات است، حال شاهد هستیم که پروژه ای مانند ساختمان یا پل ساخته و بهره برداری می رسد، اما پس از مدتی با بروز یک سیل یا رانش، آن پل کاملا تخریب می شود.

وی ادامه داد: این مسئله نشان دهنده آن است که متولیان نظارت بر آن پروژه از جمله مهندسان ناظر نتوانستند به تعهدات و وظایف خود به خوبی عمل کنند،که این مسئله خود یک خطای بزرگ است و باید با اینگونه تخلفات برخورد جدی شود.

بت کلیا افزود: به نظر من اولویت کنونی در اجرای پروژه های عمرانی باید ضمانت اجرایی آن باشد، به این صورت که متولیان و ناظران پروژه، به عنوان افرادی که در مرحله پایینی، حسن انجام کار را تأییده کرده و مجوز پایان کار می دهند، باید ضمانت دهند که آن بنا یا ساختمان دارای کیفیت فنی باشد.

بت کلیا ادامه داد: حال اگر بعد از ارایه ضمانت از سوی ناظر، اتفاق یا حادثه برای پروژه مذکور رخ داد، آن فرد، باید مورد بازخواست قرار گیرد و با متخلفان احتمالی به شدت برخورد شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: این موضوعات و مسائل نشان دهنده آن است که ما در عرصه عمرانی و اجرای پروژهای این حوزه نیازمند اصلاح قوانین به ویژه در حوزه نظارتی هستیم، تا افراد بدانند که در آینده باید پاسخگویاقدامات و عملکرد خود در کشور باشند./
پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000