آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بدری مطرح کرد:

آمادگی دولت برای مقابله با سیاست های تحریمی امریکا در حوزه بنادر/ مذاکره با کشورها برای توسعه تعاملات ترانزیتی

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از آمادگی دولت برای مقابله با سیاست های تحریمی آمریکا در حوزه ترانزیت و بنادر خبر داد.
جمعه 20 مهر 1397 ساعت 14:30
آمادگی دولت برای مقابله با سیاست های تحریمی امریکا در حوزه بنادر/ مذاکره با کشورها برای توسعه تعاملات ترانزیتی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از آمادگی دولت برای مقابله با سیاست های تحریمی آمریکا در حوزه ترانزیت و بنادر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105753612437.jpg آمادگی,دولت,برای,مقابله,با,سیاست,های,تحریمی,امریکا,در,حوزه,بنادر/,مذاکره,با,کشورها,برای,توسعه,تعاملات,ترانزیتی Icana

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه ظرفیت بنادر در کشور، گفت: بر اساس آمارهای اعلام شده میزان فعالیت بنادر کشور نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته مقداری کاهش پیدا کرده است، که در این رابطه قطعا اقدامات خصمانه آمریکا در اجرای برخی تحریم ها دخیل بوده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر خروج آمریکا از برجام و تأثیرگذاری روانی برخی اقدامات ایالات متحده در کاهش سطح تبادلات بنادر موثر بوده است، البته مقدار کاهش فعالیت بسیار کم و ناچیز است و با اجرای سیاست های درست و مناسب می توانیم به این حوزه رونق بیشتری ببخشیم.

وی گفت: با توجه به برنامه های آمریکا در آبان ماه سال جاری برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران، وزارت راه و شهرسازی و دولت تمهیداتی را در بحث ترانزیت کالا اندیشیده است که قطعا با اجرای این استراتژی ها، اقدامات آمریکا تا حدودی خنثی خواهد شد.

بدری ادامه داد: طبق آمار اعلامی میزان بارگیری و تخلیه کالاها در سال جاری نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد کاهش یافته، حال این امید است که با استراتژی جدید دولت، در ماه های پایانی امسال و سال آینده بیش از این مقدار شاهد کاهش فعالیت ها نباشیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: خوشبختانه مذاکراتی با کشورهای همسایه و منطقه ای و حتی کشورهای بین المللی برای تبادلات ترانزیتی و گسترش همکاری های اقتصادی در حوزه بنادر صورت گرفته است و قطعا سطح تبادلات ما با دیگر کشور مثبت خواهد بود./
پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000