ایام محرم 1398
1397/07/21 07:29:53
سرویس فرهنگی
نقوی‌حسینی با اشاره به افزایش بی‌سوادی در کشور:

خانواده‌ای که قدرت تامین خورد و خوراک خود را ندارد چطور می‌تواند برای آموزش هزینه کند؟!

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه محدود کردن نهضت سوادآموزی یکی از دلیل رشد بی‌سوادی است، گفت: آموزش و پرورش به منظور کاهش بی‌سوادی هزینه‌های تحصیل‌ افراد ناتوان در پرداخت هزینه‌ها را در بودجه سالانه خود ببیند
خانواده‌ای که قدرت تامین خورد و خوراک خود را ندارد چطور می‌تواند برای آموزش هزینه کند؟! عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه محدود کردن نهضت سوادآموزی یکی از دلیل رشد بی‌سوادی است، گفت: آموزش و پرورش به منظور کاهش بی‌سوادی هزینه‌های تحصیل‌ افراد ناتوان در پرداخت هزینه‌ها را در بودجه سالانه خود ببیند https://cdn.icana.ir/d/019/201712104795461697.jpg خانواده‌ای,که,قدرت,تامین,خورد,و,خوراک,خود,را,ندارد,چطور,می‌تواند,برای,آموزش,هزینه,کند؟! Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وجود 11میلیون بی‌سواد و کم‌سواد در کشور، گفت: گسترش بی‌سوادی و کم‌سوادی یک پدیده تک علتی نیست و عوامل فرهنگی، اجتماعی و به‌ویژه اقتصادی بر آن تاثیر مستقیم دارند، به‌عنوان مثال با گسترده شدن دامنه فقر و ناتوانی مالی بی‌سوادی نیز گسترش پیدا می‌کند لذا رابطه‌ای مستقیمی میان این دو وجود دارد.

اگر آموزش رایگان فراگیر نشود به‌یقین بی‌سوادی بیس از این گسترش پیدا خواهد کرد

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر طبق قانون اساسی آموزش رایگان فراگیر نشود به‌یقین کم‌سوادی و بی‌سوادی بیش از این گسترش پیدا خواهد کرد، ادامه داد: گرانی آموزش و شرایط اقتصادی نامناسب سبب می‌شود والدین نتوانند خرج تحصیل تمامی فرزندان خود را مهیا کنند به همین دلیل اعضای خانواده به کارگران خانواده تبدیل خواهند شد.

محدود کردن نهضت سوادآموزی یکی از دلیل رشد بی‌سوادی است، در حالی که ابتدای انقلاب شور و هیجانی در افراد برای عضویت در این نهضت وجود داشت و دولت نیز حمایت‌های لازم را داشت.

محدود کردن نهضت سوادآموزی یکی از دلیل رشد بی‌سوادی

وی همچنین با اعتقاد به اینکه محدود کردن نهضت سوادآموزی یکی از دلیل رشد بی‌سوادی است، در حالی که ابتدای انقلاب شور و هیجانی در افراد برای عضویت در این نهضت وجود داشت و دولت نیز حمایت‌های لازم را داشت، گفت: پولی شدن آموزش و افزایش فقر دلایل دیگر این مسئله است، درواقع زمانی که خانواده انقدر درآمد ندارد که سبد تغذیه و خورد و خوراک خود را پر کند چطور می‌تواند برای آموزش هزینه کند؟!، بنابراین آموزش را در اولویت‌های بعدی قرار می‌دهد.

آموزش و پرورش هزینه‌های تحصیل‌ افراد ناتوان در پرداخت هزینه‌ها را در بودجه سالانه خود ببیند

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس پیشنهاد کرد: درصدی از افراد که قادر به پرداخت هزینه‌های تحصیل نیستند را شناسایی کرده و هزینه‌های تحصیل‌شان را در بودجه سالانه خود ببیند به‌عنوان مثال مشخص کند چند درصد افراد در سن تحصیل نمی‌تواند هزینه تحصیل را متقبل شوند و در ادامه هزینه‌های آن‌ها در بودجه مشخص شود تا بتوانند ادامه تحصیل دهند.

گسترش مدارس دولتی و ارزان نیز راهکار دیگر کاهش بی‌سوادی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی افزود: گسترش مدارس دولتی و ارزان نیز راهکار دیگری است چراکه مشکلات اقتصادی به این راحتی حل نخواهد شد لذا آموزش و پرورش باید راه‌های میانبر را برای جلوگیری از گسترس بی‌سواد برود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet