انتخابات ریاست جمهوری
1397/07/21 07:33:06
سرویس فرهنگی
بیرانوندی:

لازمه حیات دانشگاه؛ انجام امور پژوهشی و مقاله نویسی

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: اساتید باید انجام فعالیت های پژوهشی و مقاله نویسی را در اولویت کاری خود قرار دهند.
لازمه حیات دانشگاه؛ انجام امور پژوهشی و مقاله نویسی عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: اساتید باید انجام فعالیت های پژوهشی و مقاله نویسی را در اولویت کاری خود قرار دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201809100171895823.jpg لازمه,حیات,دانشگاه؛,انجام,امور,پژوهشی,و,مقاله,نویسی Icana

محمد بیرانوندی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص عدم اهتمام اساتید دانشگاه های کشور بر کارهای پژوهشی و مقاله نویسی گفت: آنچه مسلم است در سال های گذشته جهش علمی در کشور وجود داشت ولی هم اکنون از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و نیاز به بررسی کارشناسی دارد.

لازمه ارتقای درجات استادی؛ گسترش فعالیت های پژوهشی

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته تشویق اساتید به کارهای پژوهشی نیازی نیست زیرا اساتید در دانشگاه ها برای ارتقای درجات علمی خود از استادیاری به دانشیاری و از دانشیاری به استادی باید از مقالات و فعالیت های پژوهشی برخوردار بوده و برای ارتقا ارائه کنند؛ بنابراین بذاته آنها باید از فعالیت های پژوهشی خوبی برخوردار باشند؛ زیرا مسیر برای آنها هموار است و بعید از مشکلی برای انجام این امور داشته باشند.

آموزش های تئوری در دانشگاه ها گسترش یافته است

وی ادامه داد: می توان گفت توقعات از دانشگاه ها و اساتید تغییر کرده زیرا دانشگاه های نسل دوم که دانشگاه های پژوهش محور بودند هم اکنون در حال تبدیل به دانشگاه های نسل سوم هستند و پژوهش جایگاه پایین تری نسبت به آموزش های تئوری دارد؛ لذا جای دارد مسیر را برای اساتید و دانشجویان ترسیم کرده تا پژوهش و مقاله نویسی به جایگاه خود بازگردند.

امروز وضعیت جهش علمی در کشور مناسب نیست

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: البته شرایط موجود حاکی از وضعیت متعادلی است ولی در خصوص جهش علمی با کاستی مواجه هستیم و باید با انجام فعالیت های پژوهشی و مقاله نویسی بیشتر و چاپ آنها مجلات خارجی بتوان در تولید علم بصورت مجدد جهش صورت گیرد و زمینه توسعه و پیشرفت کشور را بیش از گذشته فراهم کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: لازمه حیات دانشگاه و استادی، انجام فعالیت های پژوهشی و مقاله نویسی است، بنابراین آنها باید انجام فعالیت های پژوهشی و مقاله نویسی را در اولویت کاری خود قرار دهند و فعالیت های دیگر خود را در اولویت های بعدی قرار دهند؛ زیرا می توان گفت با تولید علم می توان به کشوری توسعه یافته تبدیل شد و اگر به این صورت عمل نشود، توفیقی حاصل نخواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet