هدر موبایل
1397/07/21 12:37:09
سرویس اقتصادی
محمدیان مطرح کرد:

قطب اقتصادی کشور تشنه است/ ضرورت نگاه ویژه دولت به استان خوزستان

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، می گوید: متاسفانه دولت در تامین منابع مالی برای حل مشکل آب در استان خوزستان کوتاهی کرده و هم اکنون بسیاری از روستاهای استان به دلیل خشکسالی با کمبود آب آشامیدنی روبرو هستند.
قطب اقتصادی کشور تشنه است/ ضرورت نگاه ویژه دولت به استان خوزستان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، می گوید: متاسفانه دولت در تامین منابع مالی برای حل مشکل آب در استان خوزستان کوتاهی کرده و هم اکنون بسیاری از روستاهای استان به دلیل خشکسالی با کمبود آب آشامیدنی روبرو هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106428261495.jpg قطب,اقتصادی,کشور,تشنه,است/,ضرورت,نگاه,ویژه,دولت,به,استان,خوزستان Icana

اقبال محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اهمیت بررسی مشکل آب و طرح آن در مجلس، تصریح کرد: از ابتدای فعالیت مجلس دهم مشکلات کلان استان خوزستان در حوزه آب، اصلاح شبکه آب، آبرسانی به 4170 روستای استان خوزستان، 58 شهر استان و حل مشکل فاضلاب 16 شهر استان در دستور کار مجمع نمایندگان استان قرار گرفته است.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: قرار بود به منظور تامین آب روستایی سالانه 150 میلیارد تومان و طی سه سال 450 میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شود تا مشکل آب روستاهای استان مرتفع شود؛ اما متاسفانه دولت در تامین منابع مالی برای حل مشکل آب کوتاهی کرده و هم اکنون بسیاری از روستاهای استان به دلیل خشکسالی با کمبود آب آشامیدنی روبرو هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: در جلسه ای که با حضو ریاست مجلس، وزیر نیرو، استاندار و نمایندگان استان برگزار شد، این اعتراض ها بیان شد و قرار شد سالی 150 میلیارد تومان برای حل مشکل آب روستایی استان خوزستان در نظر گرفته شود که متاسفانه امسال تنها حدود 30 میلیارد تومان در نظر گرفته شد که البته این میزان اعتبار کافی نیست.

محمدیان اضافه کرد: در حال حاضر متاسفانه در بسیاری از روستاهای استان از جمله رامهرمز و رامشیر به دلیل خشکی آب چشمه ها و جریان های آب زیرزمینی و خشکسالی، آب لوله کشی وجود ندارد و آب رسانی به این روستاها با تانکر انجام می شود که نه تنها بهداشتی نیست که در شان مردم هم نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، استان خوزستان را قطب اقتصادی کشور، خواند و افزود: انتظار داریم دولت با نگاه ویژه ای با استان خوزستان برخورد کند. این استان به عنوان قطب اقتصادی کشور دارای منابع بزرگ نفت و گاز است ولی مردم آن تشنه در کنار رود کارون زندگی می کنند.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، در پایان شیرین کردن آب را راه حلی برای تامین آب استان خوزستان دانست و اشاره کرد: شیرین کردن آب این مناطق یکی از برنامه های کلان دولت است که باید به طور خاص روی آن متمرکز شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet