ایام محرم 1398
1397/07/21 15:43:47
سرویس اقتصادی
انصاری مطرح کرد:

آینده تاریک صنعت با ممنوعیت صادرات/تصاحب مجدد بازارهای هدف صادراتی غیرممکن است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: ممنوعیت صادرات راه کاری غیر منطقی و غیر عقلانی برای کاهش قیمت‌ها است که در کوتاه مدت و دراز مدت آسیب‌های فراوانی به تولید داخل و صنعت کشور وارد می‌کند.
آینده تاریک صنعت با ممنوعیت صادرات/تصاحب مجدد بازارهای هدف صادراتی غیرممکن است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: ممنوعیت صادرات راه کاری غیر منطقی و غیر عقلانی برای کاهش قیمت‌ها است که در کوتاه مدت و دراز مدت آسیب‌های فراوانی به تولید داخل و صنعت کشور وارد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104039025319.jpg آینده,تاریک,صنعت,با,ممنوعیت,صادرات/تصاحب,مجدد,بازارهای,هدف,صادراتی,غیرممکن,است Icana

رضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ممنوعیت صادرات کاشی و سرامیک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: مسیری را که  دولت در خصوص ممنوعیت صادرات در پیش گرفته است مسیر درستی نیست و در شرایط اقتصادی جدیدی که در آن قرار گرفته ایم بحث افزایش توان صادرات باید یکی از دغدغه‌های دولت باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط ارزی جدید کشور علی‌رغم تمامی مشکلات فرصت افزایش توان صادراتی در مقابل ما قرار گرفته است، گفت: اگر قصد داشته باشیم به هر بهانه‌ای از صادرات محصولات جلوگیری کنیم بزرگترین ضربه را به توان تولید داخلی وارد می‌کنیم.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  یافتن و تصاحب کردن بازارهای صادراتی امری زمان‌بر و انرژی بر برای تولید کننده است، ادامه داد: اگر با سیاست‌گذاری غلط از صادرات محصولات تولید داخل جلوگیری کنیم و باعث شویم تا شرکت تولید کننده داخل بازار هدف خود را از دست بدهد به دست آوردن همان بازار کار بسیار شخت و یا امکان ناپذیری است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه دولت مردان باید از اینگونه اقدامات دست بردارند و اگر واقعا هدف آنها جلوگیری از افزایش قیمت محصولات در داخل کشور است باید سازوکارهای دیگری را دنبال و جست‌وجو کنند، خاطرنشان کرد: ممنوعیت صادرات راه کاری غیر منطقی و غیر عقلانی برای کاهش قیمت‌ها است که در کوتاه مدت و دراز مدت آسیب‌های فراوانی به تولید داخل و صنعت کشور وارد می‌کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet