شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/04/26 14:06:00
سرویس صحن

دیدار رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با رئیس مجلس شورای اسلامی

رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۵ تیرماه با دکتر غلامعلی حدادعادل دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، دکتر حدادعادل در این دیدار با اشاره به اینکه اصلاح تدریجی نگاه به بخش خصوصی از توفیقات کشور می‌باشد خاطرنشان ساخت: رابطه دولت و ملت در امور اقتصادی نیاز به اصلاح و تعریف جدید دارد که دستیابی به آن از طریق قانون مداری میسر خواهد بود.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در مورد اجرای سیاست‌های کلان اصل 44 قانون اساسی مصمم است و با جدیت آن را دنبال می‌کند.

دکتر حدادعادل همچنین از پیشنهاد حضور نمایندگان اتاق بازرگانی در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی استقبال کرد.

براساس این گزارش، دکتر محمد نهاوندیان، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران نیز در آغاز دیدار در سخنانی تصریح کرد: عملیاتی کردن نقش مشورتی اتاق به قوه مقننه، نهادینه کردن حضور مستمر نمایندگان اتاق در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی و همکاری در اصلاح سریع قانون اتاق از جمله پیشنهادات اتاق به مجلس شورای اسلامی است.

وی همچنین نهایی کردن تصویب قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 با مشورت اتاق بازرگانی با نگاه محدودیت زدایی و تسهیل فعالیت اقتصادی بخش خصوصی، تقویت فرآیند انسجام تشکل‌های تخصصی اقتصادی در چارچوب اتاق بازرگانی و اعمال فائقیت سیاست‌های کلی اصل 44 در محک زدن کلیه مصوبات جدید مجلس را از جمله دیگر مواردی عنوان کرد که اتاق بازرگانی ایران خواستار توجه ریاست مجلس به آنهاست.

دکتر نهاوندیان در ادامه بر نهادینه کردن همکاری تحقیقاتی و مشورتی مرکز پژوهش‌های مجلس با اتاق، استفاده از همکاری اتاق در انجام وظیفه نظارتی مجلس در مورد تحقیق و تفحص در مسایل اقتصادی کشور، تامین مشارکت قانونی نمایندگان اتاق بازرگانی در سازماندهی مراجع سیاست‌گزاری اقتصادی در شوراهای مختلف ستادی و استانی، حضور نمایندگان بخش خصوصی با ساماندهی اتاق بازرگانی در سفرهای ریاست مجلس و استفاده از همکاری اتاق بازرگانی در گروه‌های دوستی پارلمانی تاکید کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet