هدر موبایل
1397/07/23 08:15:00
سرویس فرهنگی
زاهدی:

آیین‌نامه اردوهای دانش‌آموزی اصلاح شده اما به درستی اجرا نمی‌شود/نباید همه تقصیرها را به گردن آموزش و پرورش انداخت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه از آنجا که اردو بخشی از آموزش و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در مدارس به شمار می‌آیند نمی‌توان آن‌ها را تعطیل کرد، گفت: آیین‌نامه اردوهای دانش‌آموزی اصلاح شده اما به درستی اجرا نمی‌شود.
آیین‌نامه اردوهای دانش‌آموزی اصلاح شده اما به درستی اجرا نمی‌شود/نباید همه تقصیرها را به گردن آموزش و پرورش انداخت عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه از آنجا که اردو بخشی از آموزش و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در مدارس به شمار می‌آیند نمی‌توان آن‌ها را تعطیل کرد، گفت: آیین‌نامه اردوهای دانش‌آموزی اصلاح شده اما به درستی اجرا نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201806108566902811.jpg آیین‌نامه,اردوهای,دانش‌آموزی,اصلاح,شده,اما,به,درستی,اجرا,نمی‌شود/نباید,همه,تقصیرها,را,به,گردن,آموزش,و,پرورش,انداخت Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ادامه حوادث ناگوار جاده‌ای برای دانش‌آموزان در پی حضور در اردوهای مختلف با وجود اصلاح آیین‌نامه اردوها طی سال گذشته، گفت: اگرچه آموزش و پرورش اقدام به اصلاح آیین‌نامه اردوها کرده است اما لازمه کاهش خطرات جاده‌ای تکمیل زیرساخت‌ها و همراهی بی‌عیب و نقص تمامی دستگاه‌های مرتبط با آموزش و پرورش نیز است بنابراین نباید همه تقصیرها را به گردن آموزش و پرورش انداخت.

مدارس برای برگزاری اردوهای دانش‌آموزی از قطار استفاده کنند

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت جاده‌ها، کیفیت اتوبوس، میزان توانمندی راننده اتوبوس در رانندگی و... در وقوع حوادث تاثیرگذار هستند، ادامه داد: بارها توصیه شده است مدارس برای برگزاری اردوهای دانش‌آموزی از قطار استفاده کنند و اگر توانایی تامین هزینه‌های سفر با قطار را ندارند اردوها را به تاخیر بی‌اندازند تا بتوانند اتوبوس‌هایی با کیفیت عالی برای دانش‌آموزان در  نظر بگیرند البته باید، مسیرها و راننده‌هایی بدون نقص نیز انتخاب کنند.

آیین‌نامه اردوهای دانش‌آموزی اصلاح شده اما به درستی اجرا نمی‌شود

وی با اشاره به اینکه مراقبت از راننده که مبادا به خواب رود یا در رانندگی خطا کند از  اهمیت فراوانی در اردوهای دانش‌آموزی برخوردار است، افزود: اگرچه آیین‌نامه اردوهای دانش‌آموزی سال گذشته اصلاح شده اما به نظر می‌رسد به درستی اجرا نمی‌شود البته کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پی حادثه اخیر پیش آمده برای دانش‌آموزان بررسی مجدد این آیین‌نامه را آغاز کرده است.

از آنجا که اردو بخشی از آموزش و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در مدارس به شمار می‌آیند نمی‌توان آن‌ها را تعطیل کرد بلکه باید با تدوین آیین‌نامه و حتی قانون تمامی دستگاه‌ها را موظف به همراهی با آموزش و پرورش در این رابطه کرد.

از آنجا که اردو بخشی از آموزش و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در مدارس به شمار می‌آیند نمی‌توان آن‌ها را تعطیل کرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید دقیقا دلایل وقوع حادثه ناگوار پیش آمده برای دانش‌آموزان بستان‌آباد که به مناطق جنگی دفاع مقدس اعزام شده بودند مشخص شود، اضافه کرد: از آنجا که اردو بخشی از آموزش و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در مدارس به شمار می‌آیند نمی‌توان آن‌ها را تعطیل کرد بلکه باید با تدوین آیین‌نامه و حتی قانون تمامی دستگاه‌ها همچون پلیس راه، وزارتخانه راه و شهرسازی، نیروی انتظامی و... را موظف به همراهی با آموزش و پرورش در این رابطه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet