هدر موبایل
1397/07/23 08:23:46
سرویس فرهنگی
سلیمی:

لزوم فرهنگ سازی و آموزش در خصوص استفاده درست از فضای مجازی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش گفت: : متاسفانه استفاده از فضای مجازی در کشور تبدیل به حالت استفاده افراطی شده و بیشتر دانش آموزان نیز در استفاده از این فضا به این حالت گرفتار شده اند.
لزوم فرهنگ سازی و آموزش در خصوص استفاده درست از فضای مجازی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش گفت: : متاسفانه استفاده از فضای مجازی در کشور تبدیل به حالت استفاده افراطی شده و بیشتر دانش آموزان نیز در استفاده از این فضا به این حالت گرفتار شده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg لزوم,فرهنگ,سازی,و,آموزش,در,خصوص,استفاده,درست,از,فضای,مجازی Icana

علیرضا سلیمی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص استفاده دانش آموزان از فضای مجازی در ایام تحصیلی و لزوم آموزش های لازم در این خصوص گفت: متاسفانه استفاده از فضای مجازی در کشور تبدیل به حالت استفاده افراطی شده و بیشتر دانش آموزان نیز در استفاده از این فضا به این حالت گرفتار شده اند.

لزوم فرهنگ سازی و آموزش در خصوص استفاده درست از فضای مجازی

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: استفاده از فضای مجازی هیچ مخالفی ندارد؛ البته باید این فضا مدیریت شود، بدین معنا که باید در وهله اول استفاده از فضای مجازی در کشور فرهنگ سازی صورت گرفته و در وهله دوم آموزش های لازم به استفاده کنندگان از این فضا داده شود.

افت تحصیلی و کم شدن روابط عاطفی؛ آثار مخرب استفاده افراطی از فضای مجازی در دانش آموزان

وی تصریح کرد: اغلب افت تحصیلی در دانش آموزان در سال های اخیر و هم چنین فقدان روابط عاطفی میان فرزندان با والدین و معلمان سرمنشا استفاده افراطی از فضای مجازی دارد که می توان آثار مخرب این فضا را بوضوح در دانش آموزان مشاهده کرد که باید بصورت جدی مورد توجه والدین و مدارس قرار گیرد و از بروز آسیب های بعدی آن جلوگیری بعمل آید.

در خانواده و مدارس فرهنگ استفاده از فضای مجازی صورت گیرد

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: برای استفاده و نوع استفاده از فضای مجازی باید فرهنگ سازی صورت بگیرد و باید در وهله اول در محیط خانواده و سپس در مدارس صورت بگیرد تا دانش آموزان بیشر تمرکز خود را بر روی درس و کسب علم قرار داده و آسیب های فضای مجازی، فضای علمی آنها را دچار اختلال نکند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش باید برای کنترل شرایط و جلوگیری از آسیب های فضای مجازی تدابیری جدی بیاندیشد و دانش آموزان را بیش از پیش از آثار مخرب آن آشنا کند ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet