پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/23 10:22:22
سرویس اجتماعی
لطفی مطرح کرد؛

منتظر ارائه رسمی طرح ساماندهی مهریه در کمیسیون اجتماعی هستیم/ لزوم حفظ حقوق زنان در این طرح

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اکنون منتظریم تا طرح ساماندهی مهریه به صورت رسمی در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح و بررسی شود.
منتظر ارائه رسمی طرح ساماندهی مهریه در کمیسیون اجتماعی هستیم/ لزوم حفظ حقوق زنان در این طرح عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اکنون منتظریم تا طرح ساماندهی مهریه به صورت رسمی در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح و بررسی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106717336188.jpg منتظر,ارائه,رسمی,طرح,ساماندهی,مهریه,در,کمیسیون,اجتماعی,هستیم/,لزوم,حفظ,حقوق,زنان,در,این,طرح Icana

حسن لطفی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی طرح ساماندهی بحث مهریه در مجلس، گفت: این طرح بسیار خوبی است و بنده از امضاکنندگان آن هستم و اکنون منتظریم تا به صورت رسمی در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح و بررسی شود.

وی با اشاره به نشست اعضای کمیسیون اجتماعی با رئیس ستاد دیه کشور برای بررسی موضوع مهریه تصریح کرد: رئیس ستاد دیه در این جلسه اعلام کرد، طبق تحقیق بنده بالای 4 هزار نفر زندانی مهریه اکنون در زندان‌ها هستند و علاوه بر آن افرادی هم به نحوی درگیر پرداخت سکه به صورت اقساطی هستند که آمارشان کمتر از 4 هزار نفر نیست.

بیشتر بخوانید:

مخالفت عضو فراکسیون زنان با حذف مهریه

قربانیان اصلی تلاطم بازار سکه

پیشنهاد «حذف مهریه و تقسیم اموال زوجین بعد از ازدواج»

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: جامعه امروزی به نحوی از موضوع مهریه رنج می‌برد و بعضا این موضوع مانع ازدواج شده است.

ساماندهی مهریه نباید بهانه‌ای برای سوءاستفاده‌گران شود

لطفی بیان کرد: بنده در حوزه آسیب‌های اجتماعی کار کردم و معتقدم باید درباره موضوع مهریه اقدامات کارشناسی شده‌ای انجام شود با این تفسیر که حقوق زنان هم باید در این رابطه حفظ شود.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ساماندهی موضوع مهریه هم نباید به گونه‌ای باشد که بهانه‌ای برای سوءاستفاده‌گران شود تا افرادی که میلی به ادامه زندگی ندارند به بهانه سهل بودن پرداخت مهریه اقدام به جدایی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet