خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/06/22 17:34:00
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا در واکنش به پروژه جدید ایران هراسی

آمریکا به دنبال تثبیت صلح جدید خاورمیانه است

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا سعی دارد با دنبال کردن پروژه ایران هراسی، کشورهای منطقه را برای پذیرش صلح جدید خاورمیانه متقاعد کند.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر دفاع آمریکا مبنی بر اینکه کشورهای عربی باید قابلیت‌های دفاعی خود را برای مقابله با ایران تقویت کنند، تصریح کرد: اصرار بر انجام مذاکره از یکسو و طرح اینگونه مسایل از طرف دیگر باز موید سیاست‌های دوگانه آمریکا در خصوص ایران است که ما این مواضع دوگانه را در مقاطع مختلف شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: آمریکا تلاش دارد با استفاده از پیوندهایی که با برخی کشورهای منطقه خاورمیانه دارد و همچنین با بهره‌گیری از فرصت حضور خود در منطقه، ایران را به عنوان یک خطر موهوم و همیشگی برای کشورهای همسایه معرفی کند که البته این مساله در سیاست‌های آمریکا مسبوق به سابقه است.

نماینده مردم نیشابور با تاکید بر ضرورت حفظ هوشیاری کشورهای عربی در برابر ترفندهای منفعت طلبانه آمریکا، گفت: حق این است که کشورهای منطقه به فکر گسستن قیدهای وابستگی خود به آمریکا باشند و بدانند طرح این مباحث تنها در جهت تامین منافع آمریکا است.

وی اظهار داشت: ایران بارها اعلام کرده که آماده همکاری‌های مشترک با کشورهای همسایه برای حفظ امنیت منطقه است و رفتار جمهوری اسلامی ایرن همواره ثابت کرده که این کشور هیچگونه تهدیدی برای امنیت منطقه نبوده و نخواهد بود.

سبحانی نیا ادامه داد: خصوصا در بحث عراق یکی از کشورهایی که بیشترین دغدغه برای بازگرداندن امنیت با ثبات به این کشور را دارد، ایران است و تاکنون نیز از هیچگونه همکاری در این راستا فروگذار نکرده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه اینگونه اظهارنظرها نشان دهنده روحیه نظامی گری آمریکا است، تصریح کرد: در شرایطی که فشار افکار عمومی جهان اجازه حضور با دوام آمریکا در عراق را نمی‌دهد، دولتمردان این کشور سعی دارند با این قبیل تحرکات، جا پای خود را در منطقه و خصوصا در عراق تثبیت کنند.

نماینده نیشابور گفت: در این میان وظیفه دستگاه دیپلماسی ما این است که مواضع جمهوری اسلامی ایران را برای کشورهای منطقه بیش از پیش تبیین کنند و با ارائه اسناد اثبات کنند که برقراری امنیت در منطقه خاورمیانه نه شعار بلکه روش کار ایران است.

سبحانی نیا افزود: هدف اصلی آمریکا از اینگونه تحرکات، فراهم آوردن زمینه برای صلح جدید خاورمیانه است و در این راستا قصد دارند با دنبال کردند پروژه ایران هراسی، کشورهای منطقه را برای پذیرش صلح خاورمیانه متقاعد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet