حلول ماه ربیع الاول
1397/07/23 13:03:48
سرویس اجتماعی
خضری انتقاد کرد:

فوت هر سه ساعت یک بیمار به دلیل نبود عضو پیوندی/ نبود سیستم یکپارچه پیوند عضو و تهدید جان بیماران

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از نبود سیستم هماهنگ کننده و یکپارچه پیوند عضو در کشور انتقاد کرد و گفت: بیمارستان ها به صورت جزیره‌ای عمل می کنند.
فوت هر سه ساعت یک بیمار به دلیل نبود عضو پیوندی/ نبود سیستم یکپارچه پیوند عضو و تهدید جان بیماران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از نبود سیستم هماهنگ کننده و یکپارچه پیوند عضو در کشور انتقاد کرد و گفت: بیمارستان ها به صورت جزیره‌ای عمل می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108980661423.jpg فوت,هر,سه,ساعت,یک,بیمار,به,دلیل,نبود,عضو,پیوندی/,نبود,سیستم,یکپارچه,پیوند,عضو,و,تهدید,جان,بیماران Icana

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه هر سه ساعت یک بیمار به دلیل نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می دهد، گفت: به طور قطع اگر فرهنگ سازی مناسب در دستور کار قرار گیرد شاهد مرگ حتی یک نفر به دلیل نبود و یا کمبود عضو پیوندی در کشور نخواهیم بود.

فرهنگ اهدای عضو باید در کشور نهادینه و در کتاب های دوران پیش دبستانی گنجانده شود

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فرهنگ اهدای عضو باید در کشور نهادینه و در کتاب های دوران پیش دبستانی گنجانده شود، افزود: برای نهادینه کردن این مهم باید تعامل مناسبی میان وزارت آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایجاد شود؛ پیوند کلیه، کبد و قرنیه چشم بیشترین متقاضیان دارند و در زمینه پیوند قرنیه چشم جزو کشورهای موفق و پیشرفته هستیم.

اغلب بیمارستان ها از امکانات لازم برای پیوند عضو برخوردار نیستند

وی با بیان اینکه اغلب بیمارستان ها از امکانات لازم برای پیوند عضو برخوردار نیستند، ادامه داد: باید سیستم آنلاینی میان تمامی بیمارستان ها ایجاد شود و ارتباط و تعامل میان تمامی بیمارستان های آموزشی، خصوصی، دانشگاهی به صورت پیوسته و یکپارچه انجام شود تا پیوند عضو در زمان مناسب و طلایی انجام شود.  

سیستم یکپارچه پیوند عضو نباید منحصر به بیمارستان های خاصی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سیستم یکپارچه پیوند عضو نباید منحصر به بیمارستان های خاصی شود، تصریح کرد: وزارت بهداشت باید با همکاری سازمان برنامه و بودجه این سیستم را به تمامی بیمارستان‌های کشور تعمیم دهد و تمامی بیمارستان‌ها باید در این سیستم قرار گیرند تا موضوع اطلاع رسانی و پیوند عضو به درستی محقق شود.

بیشتر بخوانید:

خضری با بیان اینکه با ایجاد سیستم یکپارچه پیوند عضو، فوت بیماران نیازمند اهدا کاهش و از سویی دلالی در حوزه خرید و فروش اعضای بدن مدیریت می‌شود، گفت: بازار دلالی زمانی ایجاد می شود که تعادل عرضه و تقاضا برهم می خورد اما بی شک با ایجاد سیستم یکپارچه معضلات این حوزه به حداقل می‌رسد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با  یادآوری نبود سیستم هماهنگ کننده پیوند عضو در کشور، افزود: متاسفانه در این زمینه تمامی بیمارستان ها به صورت جزیره‌ای عمل می کنند  و ارتباط و تعامل مناسب را ندارند از این رو فرصت‌ها به راحتی از دست می‌رود و جان بیماران به خطر می‌افتد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet