انتخابات ریاست جمهوری
1397/07/23 15:13:00
سرویس اقتصادی
میرزایی مطرح کرد:

سهمیه بندی بنزین در پی احیای مجدد کارت سوخت/ دولت از مجلس مجوز می گیرد؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: سهمیه بندی بنزین خود به خود با احیای کارت سوخت مطرح می شود و دولت باید برای سهمیه بندی سوخت به جمع بندی رسیده و این جمع بندی را به مجلس ارائه کند.
سهمیه بندی بنزین در پی احیای مجدد کارت سوخت/ دولت از مجلس مجوز می گیرد؟ عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: سهمیه بندی بنزین خود به خود با احیای کارت سوخت مطرح می شود و دولت باید برای سهمیه بندی سوخت به جمع بندی رسیده و این جمع بندی را به مجلس ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg سهمیه,بندی,بنزین,در,پی,احیای,مجدد,کارت,سوخت/,دولت,از,مجلس,مجوز,می,گیرد؟ Icana

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر احتمال سهمیه بندی بنزین، گفت: برنامه ششم توسعه تغییرات زیادی داشته و در این برنامه مجلس اجازه افزایش قیمت حامل های انرژی را به دولت داده است اما دولت باید در بودجه سالیانه این افزایش را قید کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: دولت باید برای افزایش قیمت حامل های انرژی با دولت هماهنگی های لازم را داشته تا تصمیم و پاسخگویی از سوی هر دو قوه انجام شود.

بیشتر بخوانید

• سهمیه بنزین بین ۶۰ تا ۱۰۰ لیتر است/نرخ دوم بیش از ۱۵۰۰ تومان است

• دولت به جای سهمیه بندی گلوگاه های قاچاق سوخت را ببندد

• سهمیه بندی بنزین به مصوبه مجلس نیاز دارد

• سهمیه بندی تاکتیکی برای کنترل مصرف سوخت

• چگونه سوخت سهمیه بندی می شود؟

• نرخ سوخت پلکانی می شود؟​

دولت باید برای سهمیه بندی سوخت به جمع بندی برسد

وی با بیان اینکه صحبت هایی در حد پیشنهادات برای افزایش قیمت بنزین مطرح شده است، ادامه داد: دولت باید برای سهمیه بندی سوخت به جمع بندی رسیده و این جمع بندی را به مجلس ارائه کند که آیا موضوع سهمیه بندی سوخت باید در قالب ارائه شود تا مجوز لازم را اخذ کند و یا اینکه نمایندگان طرحی ارائه دهند که تمام این موارد باید بررسی شود.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: دولت مسائل، مشکلات و دغدغه های خود را در حوزه سوخت با نمایندگان مطرح کرده ما درباره سهمیه بندی هنوز موضوعی مطرح نشده است.

تغییراتی باید در سهمیه ها انجام شود

وی با بیان اینکه اگر موضوع سهمیه بندی بنزین مطرح نباشد صرف احیای کارت سوخت کفایت نمی کند، افزود: سهمیه بندی زمانی انجام می شود که به صورت متنوع سوخت عرضه شود و باید مشخص شود که اگر سهمیه 100 لیتر باشد و شخصی بخواهد در ماه بیش از این میزان مصرف کند تکلیف آن چه می شود، چراکه دولت بیش از 100 لیتر نمی تواند به افراد یارانه سوخت دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تغییراتی باید در سهمیه ها انجام شود تا احیای کارت سوخت توجیه داشته باشد، تصریح کرد: وزارت نفت اعلام کرده که مجری تصمیم های دولت در حوزه کارت سوخت است و در حال حاضر زیرساخت ها را برای تصمیمات دولت و مجلس آماده می کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet