هدر موبایل
1397/07/24 09:42:35
سرویس فرهنگی
احمدی با اشاره به تصادف اتوبوس دانش‌آموزان تاکید کرد:

آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ دفاع‌مقدس حائزاهمیت است اما نه به هر قیمتی

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ دفاع‌مقدس حائز اهمیت است اما نه آنکه به هر قیمتی آن‌ها را راهی جاده‌های پرخطر کنیم، گفت: اگر وزیر بگوید؛ نمی‌تواند مشکل اردوها را با آیین‌نامه حل کند مجلس آمادگی برای تصویب قانون دارد.
آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ دفاع‌مقدس حائزاهمیت است اما نه به هر قیمتی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ دفاع‌مقدس حائز اهمیت است اما نه آنکه به هر قیمتی آن‌ها را راهی جاده‌های پرخطر کنیم، گفت: اگر وزیر بگوید؛ نمی‌تواند مشکل اردوها را با آیین‌نامه حل کند مجلس آمادگی برای تصویب قانون دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109864674861.jpg آشنایی,دانش‌آموزان,با,فرهنگ,دفاع‌مقدس,حائزاهمیت,است,اما,نه,به,هر,قیمتی Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصادف مرگبار اتوبوس راهیان‌نور اخیر که حامل تعدادی از دانش‌آموزان بود، گفت: به‌یقین بسترهای لازم برای سفرهای طولانی مدت در کشور فراهم نشده است چراکه علاوه بر ایمن نبودن جاده‌ها، بسیاری از وسایل نقلیه از رده خارج و غیراستاندارد هستند، آموزش و پرورش نیز توان مالی اجاره اتوبوس‌هایی با کیفیت مناسب را ندارد به همین دلیل مدارس برای برگزاری اردوها به سمت وسایل نقلیه‌ای با کیفیت پایین می‌روند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در پی برگزاری اردوها برنامه‌ای وجود ندارد در حالی که باید برنامه‌ریزی شود سفر دانش‌آموزان به هر شهری در چه فصلی مناسب است یا آنکه باید از قبل مشخص شود سفر به فلان شهر با اتوبوس باشد یا قطار.

آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ دفاع‌مقدس بسیار حائزاهمیت است اما نه آنکه به هر قیمتی آن‌ها را راهی جاده‌های پرخطر کنیم

وی با اعتقاد به اینکه اردو و سفر جزو برنامه‌های آموزشی و تربیتی در بسیاری از کشورهای دنیا است و نمی‌توان آن را حذف کرد، افزود: آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ دفاع‌مقدس بسیار حائزاهمیت است اما نه آنکه به هر قیمتی آن‌ها را راهی جاده‌های پرخطر کنیم، همچنین باید سلامت روانی و جسمی راننده مورد تایید قرار گیرد و آمادگی لازم برای یک سفر را داشته باشد.

آیین‌نامه نوشتن برای اردوها دردی را دوا نمی‌کند چراکه اجرای آن در عمل ممکن نیست

احمدی  لاشکی با اعتقاد به اینکه آیین‌نامه نوشتن برای اردوها دردی را دوا نمی‌کند چراکه در آیین‌نامه به نکات بسیاری تاکید می‌شود اما اجرای آن در عمل ممکن نیست، درواقع تا جاده‌ها ایمن نباشد و راننده جاده را نشناسد باز هم حادثه اتفاق خواهد افتاد لذا مسئولان باید راهکار پیدا کنند.

استفاده از قطار برای اردوهای دانش‌آموزی با مسافت‌های طولانی ضروری است

این نماینده مجلس با بیان اینکه استفاده از قطار برای اردوهای دانش‌آموزی با مسافت‌های طولانی ضروری است نه آنکه بچه‌های مردم را برای یک سفر طولانی که هزار و اندی کیلومتر راه دارد با اتوبوس جا به جا کنیم، اضافه کرد: امیدوارم وزیر با ضرب‌العجل به این موضوع رسیدگی کند تا از تکرار آن جلوگیری شود.

اگر وزیر به این نتیجه رسد که نمی‌تواند مشکل خود را با آیین‌نامه حل کند مجلس آمادگی تصویب قانون را دارد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره اینکه بهتر است به جای آیین‌نامه داخلی، مجلس دراین خصوص قانون وضع کند تا تمامی دستگاه‌ها همچون اورژانس، نیروی انتظامی، پلیس راه، وزارت راه و شهرسازی و... موظف به همراهی با آموزش و پرورش شوند، توضیح داد: اگر وزیر به این نتیجه رسد که نمی‌تواند مشکل خود را با آیین‌نامه حل کند مجلس آمادگی برای تصویب قانون در قالب لایحه یا طرح دارد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet