هدر موبایل
1397/07/24 13:02:26
سرویس فرهنگی
محمدی:

صرفه جویی در زمان، ایده های نو را وارد جنبه های عملی می کند

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: با تبدیل فرایند تایید مقالات علمی و پژوهشی به فرایندی معقول تر می توان از ایده های جدید برای پیشرفت کشور سریعا استفاده کرد.
صرفه جویی در زمان، ایده های نو را وارد جنبه های عملی می کند عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: با تبدیل فرایند تایید مقالات علمی و پژوهشی به فرایندی معقول تر می توان از ایده های جدید برای پیشرفت کشور سریعا استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg صرفه,جویی,در,زمان،,ایده,های,نو,را,وارد,جنبه,های,عملی,می,کند Icana

داود محمدی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به فرایند طولانی تبدیل مقاله به پروژه در کشور گفت: شرایط باید برای ارائه هرچه زود تر مقالات علمی و پژوهشی به پروژه و استفاده عملی باید در دستور کار وزارت علوم قرار گیرد و سازوکاری جدید برای آن معرفی کند.

لزوم بکارگیری اساتید مخصوص برای فرایند تایید مقالات علمی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: باید در خصوص طولانی شد فرایند تایید و داوری مقالات علمی فکری جدید صورت گیرد و اساتیدی که به منظور بکار گرفته شده را کاهش داده و تخصصی کرد و آنها را موظف کرده که در زمانی مشخص این مقالات را بررسی و اعلام نتیجه کنند.

ایجاد مشغله های فراوان برای اساتید، فرایند تایید مقالات علمی را طولانی کرده است

وی ادامه داد: باید در این خصوص آسیب شناسی جدی صورت گیرد و این آسیب شناسی، عملی است زیرا اگر اساتید به صورت تخصصی برای این امر مدنظر گرفته شود، می تواند در صرفه جویی وقت بسیار مفید عمل کرد؛ درحالیکه متاسفانه برای اساتید مشغله هایی را ایجاد کرده که سبب طولانی شدن این فرایند شده که با درنظر گرفتن اساتید مخصوص برای این کار، می توان گامی مثبت برای تایید و تبدیل مقالات علمی به پروژه های تحقیقاتی در نظر گرفت.

فرایند طولانی تایید مقالات علمی، ایده های جدید را از بین می برد

عضو فراکسیون امید در مجلس بیان کرد: در برخی از مقالات علمی و پژوهشی ایده های جدیدی وجود دارد که فرایند زمان می تواند این ایده ها را از بین ببرد و با کاستن این مراحل و فرایند طولانی زمان، می توان بیشترین استفاده را از ایده های جدید در این مقالات برد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای  اسلامی  خاطر نشان کرد: این بهبودی این شرایط، نیازمند یک برنامه ریزی و بازبینی مجدد هستیم تا این فرایند طولانی، تبدیل به فرایندی معقول تر شود تا ایده های نو و جدید برای پیشرفت کشور سریعا وارد جنبه های عملی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet