شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/07/24 13:03:35
سرویس اجتماعی
ایمن آبادی:

نیازمندی‌های معلولان مشخص است، به وعده‌ها عمل کنید/تهدید امنیت بهداشتی معلولان با کمبود اعتبار معنایی ندارد

عضو فراکسیون معلولین خاطر نشان کرد:کمبودهای اعتباری به دلیل افزایش ناگهانی هزینه‌ها و تهیه لوازم و تجهیزات توانبخشی برای جامعه معلولین لحاظ شود.
نیازمندی‌های معلولان مشخص است، به وعده‌ها عمل کنید/تهدید امنیت بهداشتی معلولان با کمبود اعتبار معنایی ندارد عضو فراکسیون معلولین خاطر نشان کرد:کمبودهای اعتباری به دلیل افزایش ناگهانی هزینه‌ها و تهیه لوازم و تجهیزات توانبخشی برای جامعه معلولین لحاظ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101270477131.jpg نیازمندی‌های,معلولان,مشخص,است،,به,وعده‌ها,عمل,کنید/تهدید,امنیت,بهداشتی,معلولان,با,کمبود,اعتبار,معنایی,ندارد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با موانع اجرای قانون حمایت از معمولان گفت: متاسفانه قانون حمایت از معلولین بعد از تصویب لایحه بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، طولانی شدن فرآیند تصویب این قانون در سال 97  باعث شد اعتبار کافی برای این قانون در نظر گرفته نشود.  

تأثیرات منفی افزایش قیمت تجهیزات کمک توان‌بخشی بر زندگی معلولان

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: جامعه معلولین کشور دو درخواست از دولت دارند، ابتدا اینکه به دلیل تاخیر در ابلاغ قانون و طولانی شدن فرآیند تصویب در سال 97، کمبودهای اعتباری به دلیل افزایش ناگهانی هزینه‌ها و تهیه لوازم و تجهیزات توانبخشی این قشر از جامعه که تقریبا از طبقه متوسط و روبه پاییین کشور هستند، گران تمام می‌شود برای جامعه معلولین لحاظ شود تا امنیت بهداشت و سلامت این افراد به خطر روبرو نشود.

نیازمندی‌های معلولان مشخص است، به وعده‌ها عمل کنید

ایمن آبادی اظهار کرد:  درخواست دیگر جامعه معلولین از دولت این است درسال گذشته اقدامی در خور شان معلولان انجام نداده ایم، در حال حاضر دیگر بهانه‌ای برای بودجه 98 نداریم، چرا که هم قانون وجود دارد و نرخ ها و نیازمندی‌ها تقریباً مشخص شده و باید برای حل این مسائل اقدامات لازم را انجام دهیم. معلولین به عنوان مظلومین‌ترین قشر جامعه هر سال با وعده‌های مختلف رو برو شده اند و اگر نوبتی هم باشد  امسال نوبت رسیدگی به این افراد خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

 

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به وضعیت نامناسب معابر شهری برای معلولان افزود: شهردار‌های شهرهای بزرگ عمدتاً به مناسب سازی محیط و معابر کم توجهی می‌کنند اما متاسفانه در شهرهای کوچک هیچ توجهی به مسیر‌های رفت و آمد معلولان نمی‌کنند. ما حتی اگر یک نفر هم در محیطی معلول داشته باشیم از لحاظ حقوق شهروندی وظیفه داریم، بستر حضور این فرد را در جامعه فراهم کنیم.

هیچ طیفی در جامعه نباید از رفت و آمد محروم باشد

عضو فراکسیون معلولین خاطر نشان کرد: هیچ طیفی در جامعه نباید از رفت و آمد به مدارس، پارک‌ها، ادارات، بانک‌ها و .. محروم باشد. یکی دیگر از مشکلات عدم وجود سرویس دستشویی مناسب در داخل شهر‌ها است چرا که این افراد عمدتاً به دلیل مشکلاتی که دارند با تاخیر به منزل می‌رسند، از طرفی باید در خانه و محل زندگی این افراد نیز باید مناسب‌سازی‌هایی انجام شود. متاسفانه ما در حوزه معلولیت دچار فقر هستیم، همین این فقر باعث شده که این افراد با چنین مشکلاتی مواجه باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet