هدر موبایل
1397/07/25 07:19:00
سرویس اجتماعی
شاعری انتقاد کرد:

جنگل‌زدایی بزرگترین بحران زیست محیطی کشور طی 5 دهه اخیر

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از تخریب ۴ میلیون هکتار از مساحت جنگل های کشور جنگل زدایی را بزرگترین بحران زیست محیطی کشور طی ۵ دهه اخیر دانست.
جنگل‌زدایی بزرگترین بحران زیست محیطی کشور طی 5 دهه اخیر عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از تخریب 4 میلیون هکتار از مساحت جنگل های کشور جنگل زدایی را بزرگترین بحران زیست محیطی کشور طی 5 دهه اخیر دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201611106162145026.jpg جنگل‌زدایی,بزرگترین,بحران,زیست,محیطی,کشور,طی,5,دهه,اخیر Icana

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه مساحت جنگل‌های کشور از 18 میلیون هکتار به حدود 14 میلیون هکتار کاهش پیدا کرده است، گفت: متاسفانه طی 5 دهه گذشته حدود 4 میلیون هکتار از مساحت جنگل ها را از دست دادیم.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کاهش مساحت جنگل ها نقش موثری در توسعه بیابان زایی، افزایش خشکسالی، کاهش بارندگی و پدیده تغییر اقلیم داشته است، افزود: همچنین افزایش فرسایش خاک، ریزگردها و  بحران آب نیز تحت تاثیر پدیده بیابان زایی است.

جنگل زدایی بزرگترین رخداد زیست محیطی کشور

وی با یادآوری اینکه جنگل زدایی بزرگترین رخداد زیست محیطی کشور طی 5 تا 6 دهه اخیر است، تصریح کرد: نقشه‌های ماهواره‌ای نیز بیانگیر این است که مساحت جنگل‌های کشور به شدت کاهش یافته است.

تخریب یک میلیون و 200 میلیون هکتار از جنگل های شمال طی 6 دهه

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بر اساس برآوردهای سال 1342 مساحت جنگل های شمال حدود 3 میلیون و 200 هزار تن هکتار بوده، گفت: در حال حاضر میزان جنگل های شمال به حدود 2 میلیون هکتار رسیده یعنی حدود یک میلیون و 200 هکتار از جنگل های شمال را طی 5 تا 6 دهه گذشته از دست دادیم.

تخریب سالانه 100هزار هکتار از مراتع کشور/ سازوکار حفاظتی مناسب و کارآمد در کشور برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی وجود ندارد

سازوکار حفاظتی مناسب برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی در کشور وجود ندارد

شاعری با یادآوری اینکه سالانه حدود 100 هزار هکتار از منابع طبیعی و مراتع کشور از دست می‌رود و تخریب می‌شود، افزود: تخریب جنگل‌های کشور بیانگر این است که سازوکار حفاظتی مناسب به صورت کارآمد‌‌ و روزآمد برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی در کشور وجود ندارد.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، وجود جنگل را عاملی اصلی دوام حیات دانست و گفت: متاسفانه به علت نبود ساختار مناسب و امکانات و تجهیزات مناسب بخش زیادی از منابع طبیعی تخریب شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet