هدر اصلی
1397/07/25 11:13:27
سرویس اقتصادی

اعتبار مورد نیاز تکمیل پروژه‌های نیمه تمام چقدر است؟

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارها، دولت ها تاکنون حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه در کشور کلنگ زنی کردند، که تاکنون تنها بخشی از این پروژه ها به سرانجام رسیده اند.
اعتبار مورد نیاز تکمیل پروژه‌های نیمه تمام چقدر است؟ عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارها، دولت ها تاکنون حدود 500 هزار میلیارد تومان پروژه در کشور کلنگ زنی کردند، که تاکنون تنها بخشی از این پروژه ها به سرانجام رسیده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702105819273633.jpg اعتبار,مورد,نیاز,,تکمیل,پروژه‌های,نیمه,تمام,چقدر,است؟ Icana

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اقدام دولت در ارائه معافیت های مالیاتی برای واگذاری پروژه های نیمه تمام را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در شرایط کنونی بیش از 70 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد، که متأسفانه به علت عدم تأمین اعتبارات، این پروژه ها بلاتکلیف مانده اند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  بر اساس آمارها، دولت ها تاکنون حدود 500 هزار میلیارد تومان پروژه در کشور کلنگ زنی کردند، که  تاکنون تنها بخشی از این پروژه ها به سرانجام رسیده اند.

وی افزود: وضعیت کنونی پروژه های نیمه تمام به گونه ای است که اگر اعتبارات لازم تخصیص داده نشود، با روند کنونی تأمین بودجه، افتتاح این پروژه ها سال ها طول می کشد و قطعا در آن زمان نیز دیگر پروژه مذکور فرسوده شده و باید اعتبار جدیدی برای بازسازی آن در نظر گرفته شود.

یارمحمدی تصریح کرد: به نظر من سازمان برنامه و بودجه در ارائه مشوق های مالیاتی برای واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی، باید مناطق محروم را در اولویت قرار دهد، یعنی آن که شرکت ها برای حضور در مناطق محروم و تکمیل پروژه های این مناطق تشویق شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: معاف کردن سرمایه گذاران بخش خصوصی از پرداخت مالیات برای تکمیل پروژه های نیمه تمام یک گام مهم و برجسته در عرصه توسعه عمرانی کشور محسوب می شود و قطعا با این سیاست می توان از ظرفیت های داخلی به درستی استفاده کرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اولویت ها در ارائه پروژه ها باید توجیه پذیری اقتصادی آن پروژه باشد، یعنی آن که دولت باید در گام نخست پروژه های در اولویت را برای تکمیل در دستور کار قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • اعتبار مورد نیاز تکمیل پروژه‌های نیمه تمام چقدر است؟


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet