هدر موبایل
1397/07/24 17:43:10
سرویس فرهنگی
ذوالقدر عنوان کرد:

حضور گزینشی بانوان در ورزشگاه‎‌ها سرآغاز آزاد شدن ورود زنان به استادیوم‌ها

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حضور گزینشی بانوان در بازی امروز دو تیم ایران و بولیوی زمینه ساز آزاد شدن حضور دائمی خانوادگی در ورزشگاه‌ها است.
حضور گزینشی بانوان در ورزشگاه‎‌ها سرآغاز آزاد شدن ورود زنان به استادیوم‌ها نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حضور گزینشی بانوان در بازی امروز دو تیم ایران و بولیوی زمینه ساز آزاد شدن حضور دائمی خانوادگی در ورزشگاه‌ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/94738.jpg حضور,گزینشی,بانوان,در,ورزشگاه‎‌ها,سرآغاز,آزاد,شدن,ورود,زنان,به,استادیوم‌ها Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صدور مجوز برای حضور بانوان در رقابت فوتبال امروز(سه‌شنبه 24 مهرماه) تیم‌های ملی ایران و بولیوی در ورزشگاه آزادی، اظهار کرد: با توجه به قولی که رییس جمهور و وزیر ورزش و جوانان در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه‌ها دادند، عنوان شده بود که این مسئله به تدریج حل خواهد شد و امروز نیز قدمی رو به جلو برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها برداشته شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند در رقابت امروز قرار است خانواده ملی پوشان، فوتبالیست‌های زن، کارمندان زن فدراسیون و تعدادی همیار هوادار زن حضور داشته باشند اما این حضور به تدریج افزایش خواهد یافت تا زیرساخت‌ها برای حضور حداکثری بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم شود.

وی ادامه داد: قطعا حضور به یکباره بانوان در ورزشگاه‌ها با توجه به فراهم نبودن زیرساخت‌ها فراهم نیست ولی همین صدور مجوز امروز نشان می‌دهد که مسئولان در صدد حل مسئله حضور بانوان در ورزشگاه‌ها هستند.

حضور بانوان به علت نظارت ناظر AFC ضروری است

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اینکه در اخبار عنوان شده که ناظری از AFC نظاره گر رقابت امروز دو تیم ایران و بولیوی خواهد بود، اظهار کرد: یکی از مسائل مد نظر ناظران بین المللی مسئله حضور بانوان در ورزشگاه‌ها است که اگر به تعویق بیفتد، احتمال محرومیت‌های بین المللی برای ایران وجود دارد لذا حضور بانوان در ورزشگاه‌ها یک ضرورت به شمار می‌آید.

ذوالقدر اظهار امیدواری کرد که در رقابت‌‎های بعدی در ورزشگاه آزادی حضور خانوادگی در ورزشگاه‌‎ها فراهم شود و به نظر می‌‎رسد که زمان حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فرا رسیده است.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: این حضور موجب سالم سازی فضای ورزشگاه‌ها و همچنین ایجاد شور و نشاط در جامعه خواهد شد و باید این حضور گزینشی تبدیل به حضور آزادانه همه بانوان در ورزشگاه‌ها شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet