ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/07/25 13:03:12
سرویس اقتصادی
داداشی تاکید کرد:

تسهیل در بروکراسی اداری؛ عامل جذب سرمایه گذاری خارجی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس معتقد است: جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور به زمینه سازی در حوزه های مختلف نیاز دارد و در این راه قطعا تسهیل در بروکراسی اداری برای سرمایه گذاران خارجی یکی از مهم ترین حرکت ها در این عرصه است.
تسهیل در بروکراسی اداری؛ عامل جذب سرمایه گذاری خارجی عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس معتقد است: جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور به زمینه سازی در حوزه های مختلف نیاز دارد و در این راه قطعا تسهیل در بروکراسی اداری برای سرمایه گذاران خارجی یکی از مهم ترین حرکت ها در این عرصه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106856678138.jpg تسهیل,در,بروکراسی,اداری؛,عامل,جذب,سرمایه,گذاری,خارجی Icana

ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه سرمایه گذار خارجی با ورود به کشور درگیر بروکراسی های اداری می شود، تصریح کرد: به خاطر این پیچیدگی های اداری بسیاری از سرمایه گذاران از حضور در ایران و سرمایه گذاری و کار تجاری منصرف می شوند؛ در حالی که چنین روندی امروزه در کشورهای توسعه یافته وجود ندارد.   

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم در نظر گرفتن امتیازات ویژه برای سرمایه گذاران خارجی افزود: تا حد امکان باید امتیازهای ویژه ای برای سرمایه گذاران خارجی قایل شویم تا از مزایای مالی و تجاری آنان بهره ببریم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: وزارت امور خارجه نیز باید رایزنی های لازم را برای جذب سرمایه گذاری خارجی انجام دهد؛ چراکه ما هم نیازمند تبلیغ و ترویج سرمایه گذاری در کشور هستیم و هم در حوزه اقتصاد کلان و خرد باید فعالیت انجام دهیم.

داداشی ایجاد تعامل با سایر کشورها را از دیگر مزایای جذب سرمایه گذار خارجی دانست و افزود: در صورتی که زمینه ای برای جذب سرمایه گذاران خارجی در کشور فراهم کنیم، تعامل بیشتری با دنیا خواهیم داشت؛ چراکه کشورهایی که به انگیزه سرمایه گذاری در کشور حضور پیدا می کنند، در چنین شرایطی دارای منافع مشترک با ایران خواهند بود. ضمن اینکه با ورود سرمایه گذاران خارجی بیش از پیش در بحث صادرات و اشتغال پیش می رویم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ارایه بسته های تشویقی را به منظور حمایت از سرمایه گذاران ضروری خواند و خاطرنشان کرد: ارایه بسته های تشویقی علاوه بر اینکه می تواند در جهت جذب سرمایه گذاری خارجی موثر بوده، قادر است زمینه توسعه کشور را نیز فراهم کند./

بیشتر بخوانید:

نگاه بدبینانه و سختگیرانه؛ آفت سرمایه گذاری خارجی در کشور

عدم ثبات قوانین در کشور، رغبت سرمایه گذاری خارجی را کم می کند

نوسان نرخ ارز سرمایه گذار را بلاتکلیف و سرمایه گذاری را متوقف می کند

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet