هدر موبایل
1397/07/27 09:39:11
سرویس اجتماعی
عابدی:

بازتوانی و فیزیوتراپی قسمتی از درمان است/ تمام کارهای مرتبط با درمان باید تحت پوشش بیمه قرار گیرد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بیمار قلبی اگر بازتوانی نشود نمی‌تواند به چرخه اجتماع و کار و زندگی خود برگردد بنابراین لازم است که برنامه‌های حمایتی به خصوص تحت پوشش بیمه باشد.
بازتوانی و فیزیوتراپی قسمتی از درمان است/ تمام کارهای مرتبط با درمان باید تحت پوشش بیمه قرار گیرد سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بیمار قلبی اگر بازتوانی نشود نمی‌تواند به چرخه اجتماع و کار و زندگی خود برگردد بنابراین لازم است که برنامه‌های حمایتی به خصوص تحت پوشش بیمه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701106331598372.jpg بازتوانی,و,فیزیوتراپی,قسمتی,از,درمان,است/,تمام,کارهای,مرتبط,با,درمان,باید,تحت,پوشش,بیمه,قرار,گیرد Icana

حیدرعلی عابدی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد هزینه بازتوانی جراحی قلب و عروق بیمه شدگان بر اساس راهنماهای بالینی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت که سازمان بیمه سلامت آن را پرداخت می‌کند گفت: بازتوانی و فیزیوتراپی قسمتی از درمان است و زمانی که قرار است درمان فردی تحت پوشش بیمه قرار بگیرد، باید تمام کارهای مرتبط با درمان آن نیز تحت پوشش قرار بگیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: بیمار قلبی اگر بازتوانی نشود نمی‌تواند به چرخه اجتماع و کار و زندگی خود برگردد بنابراین لازم است که برنامه‌های حمایتی به خصوص تحت پوشش بیمه باشد. پرداخت هزینه بازتوانی جراحی قلب و عروق بر اساس راهنمای بالینی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت برای بیمارانی است که عمل جراحی قلبی انجام داده باشند و بعد از عمل جراحی قلبی فیزیوتراپی آنها تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد منتها اینکه گفتند یک راهنمایی بالینی یعنی اینکه فردی که بیمار را برای بازتوانی معرفی می‌کند، باید پزشک جراح بیمار باشد یا پزشک متخصص داخلی قلب.

این نماینده مردم درمجلس دهم ادامه داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی مکانهای خاصی را برای بازتوانی بیماران قلبی دارند که می‌خواهند زیر نظر گروه‌های قلب دانشکده‌های پزشکی و به صورت علمی کار کنند، اما اگر بیمار مکان دیگری که مرکز بازتوانی و طرف قرارداد بیمه باشد را انتخاب کند نیز تحت پوشش قرار می‌گیرند؛ همه فیزیوتراپ‌ها قرارداد دارند و برای آنها تختی معین شده که می‌توانند از آن طریق پذیرش داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد چگونگی پرداخت هزینه‌های فیزیوتراپی از سوی سازمان بیمه سلامت گفت: در رابطه با هزینه فیزیوتراپی باید گفت که به اندازه‌ای که نیاز بیمار باشد و به تعداد دفعات مورد نیاز آنها که پزشک ارتوپد تجویز می‌کند تحت پوشش قرار می‌گیرند و بیمه سلامت آن را پرداخت می‌کند؛ برای بیماران بیمه شده تامین اجتماعی نیز در مراکز مربوط به خود تامین اجتماعی، هزینه فیزیوتراپی رایگان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet