انتخابات ریاست جمهوری
1397/07/27 08:14:00
سرویس اقتصادی
راهکار کاهش قیمت مسکن:

واگذاری وام‌های کلان به سازندگان انبوه مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش میزان وام مسکن قطعا راه حل اساسی و اساسی تأمین خانه برای اقشار مختلف جامعه نیست و افزایش وام، مُسکنی موقت برای بیماری گرانی مسکن است.
واگذاری وام‌های کلان به سازندگان انبوه مسکن عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش میزان وام مسکن قطعا راه حل اساسی و اساسی تأمین خانه برای اقشار مختلف جامعه نیست و افزایش وام، مُسکنی موقت برای بیماری گرانی مسکن است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103327631966.jpg واگذاری,وام‌های,کلان,به,سازندگان,انبوه,مسکن Icana

سیدحسین افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی دولت برای افزایش دو برابری وام مسکن، گفت: در شرایط کنونی با افزایش چشمگیر قیمت مسکن، خانواده ها به ویژه روج های جوان دیگر توان خرید مسکن را ندارند و این مسئله مشکلات بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  افزایش میزان وام مسکن قطعا در افزایش خانه دار شدن عده ای از افراد اثرگذار است، اما مشکلی اصلی این است که آیا خانواده ها و  زوج های جوان توان مالی برای بازپرداخت تسهیلات را دارند.

وی گفت: به طور حتم با افزایش وام مسکن به حدود 160 میلیون تومان، میزان اقساط آن نیز بالا خواهد رفت و با توجه به میزان حقوق مردم، بخشی از آنها توان پرداخت اقساط را نخواهند داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به نظر من افزایش وام مسکن راه کار اساسی و اصلی برای حل مشکلات مسکن در کشور نیست، در شرایط کنونی جای خالی برنامه و سیاست دولت در حوزه مسکن به شدت احساس می شود، به طوری که
درمقطعی صحبت از ساخت مسکن اجتماعی شد، اما عملا هیچ اقدامی برای اجرای آن صورت نگرفت.

افضلی گفت: تجارب دیگر کشورها نشان می دهد که ارائه وام به خریداران آنقدر بازده نداشته و اثرگذار نیست، از این رو به نظر من تسهیلات و وامها به صورت کلان در اختیار شرکت های دارای اهلیت و معتمد ساخت و ساز قرار بگیرد، تا آن ها متناسب با نیاز جامعه اقدام به مسکن سازی بکنند.

وی تصریح کرد: به طور حتم با واگذاری این امور به سازندگان معتمد، بهترین ساخت با کیفیت بالا اما قیمت معقول و در کمترین زمان به مردم واگذار میشود.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: از طرف دیگر این مسئله برای حاکمیت یک نکته مثبت است، زیرا آن زمان دولت می تواند ضوابط فنی و شهرسازی را به آسانی اعمال کند، زیرا در آن موقع دولت با یک گروه محدودی روبه رو است که به خوبی می تواند امور مرتبط را مدیریت کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet