ایام محرم 1398
1397/07/27 09:49:29
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه مطرح کرد:

ضرورت مهندسی و آسیب‌شناسی لباس عاشورایی توسط نخبگان/لباس عاشورایی مسیری برای رسیدن به درآمدزایی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه جریان مردمی لباس عاشورایی توسط نخبگان مهندسی و آسیب‌شناسی شود و سپس به تولید انبوه و درآمدزایی برسد، گفت: ایران به‌عنوان مرکز شیعه در جهان باید بیش از این در حوزه لباس عاشورایی فعالیت داشته باشد.
ضرورت مهندسی و آسیب‌شناسی لباس عاشورایی توسط نخبگان/لباس عاشورایی مسیری برای رسیدن به درآمدزایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه جریان مردمی لباس عاشورایی توسط نخبگان مهندسی و آسیب‌شناسی شود و سپس به تولید انبوه و درآمدزایی برسد، گفت: ایران به‌عنوان مرکز شیعه در جهان باید بیش از این در حوزه لباس عاشورایی فعالیت داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201807102848174472.jpg ضرورت,مهندسی,و,آسیب‌شناسی,لباس,عاشورایی,توسط,نخبگان/لباس,عاشورایی,مسیری,برای,رسیدن,به,درآمدزایی Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص توجه به مد و لباس عاشورایی، گفت: رفتن به سمت لباس عاشورایی ابتدا از طریق یک جریان آرام مردمی آغاز شد، درواقع حرکتی اجتماعی به شکل تدریجی و زیرپوستی در حوزه مد و لباس و فضاسازی عاشورایی ایجاد شده که نیاز به تحلیل و بررسی و البته هدایت دارد.

در زمینه مد و لباس عاشورایی الگوسازی شود

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید در زمینه مد و لباس عاشورایی که مورد توجه جوانان قرار گرفته الگوسازی کرد، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با دعوت از طراحان لباس و ایده‌پردازان در این حوزه، فرهنگ لباس عاشورای را در جهت درست خودش ارتقاء و شکل دهد تا علاوه بر حفظ جذابیت این مهم برای جوانان، شان ایام عزاداری حسینی نیز حفظ و منتقل شود.

جریان مردمی لباس عاشورایی توسط نخبگان مهندسی و آسیب‌شناسی شود

وی با بیان اینکه تحلیل لباس عاشورای بر عهده نخبگان است چراکه مردم جریان‌ساز فرهنگی هستند نه تحلیل‌گر، افزود: درواقع مردم جریانی را در حوزه لباس و مد عاشورای به راه انداخته‌اند که باید توسط نخبگان مهندسی، آسیب‌شناسی و سپس به تولید انبوه و درآمدزایی برسد.

برگزاری جشنواره‌های لباس عاشورایی راهی برای ترویج فرهنگ عاشورایی

آزادی‌خواه با اشاره به اینکه پوشش و سبک زندگی ایرانی اسلامی دغدغه‌ای است که باید برای آن برنامه‌ریزی داشت لذا اکنون با توجه به گرایش جوانان به سمت سبکی خاص از لباس برای ایام محروم و صفر می‌توان این دغدغه را هدفمند کرد و پیش برد، افزود: مد و لباس همواره یکی از مسایل بسیار مهم فرهنگی است لذا برگزاری جشنواره‌هایی باعنوان لباس عاشورایی نیز راهی برای ترویج فرهنگ عاشورایی به شمار می‌آید.

ضرورت ترغیب فروشگاه‌های مجازی لباس به فروش لباس‌های عاشورایی

وی با اشاره به اینکه بهتر است به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس چرخه‌ای جدید ایجاد شده در حوزه لباس با محوریت محرم، تقویت و هدایت شود، پیشنهاد داد: فروشگاه‌های مجازی لباس به فروش لباس‌های عاشورایی با طراحی داخلی ترغیب شوند.

علی‌رغم صبغه چند هزار ساله ایران در حوزه پوشاک، لباس‌های عاشورایی موجود در بازار، دارای نماد‌ها و فرهنگ عاشورایی نیستند، در حالی که ایران به‌عنوان مرکز شیعه در جهان باید بیش از این در حوزه لباس عاشورایی فعالیت داشته باشد.

لباس‌های عاشورایی موجود در بازار، دارای نماد‌ها و فرهنگ عاشورایی نیستند

این نماینده مجلس با اعتقاد به اینکه علی‌رغم صبغه چند هزار ساله ایران در حوزه پوشاک، لباس‌های عاشورایی موجود در بازار، دارای نماد‌ها و فرهنگ عاشورایی نیستند، افزود: ایران به‌عنوان مرکز شیعه در جهان باید بیش از این در حوزه لباس عاشورایی فعالیت داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس به تلاش معانیدن برای تاثیرگذاری بر لباس محروم جوانان اشاره کرد و گفت: طبق گزارشات واصله لباس‌های مورد استفاده در محرم چند سال گذشته برخی از جوانان دارای نمادهای غیراسلامی درحالی که حتی جوانان نمی‌دانستند لباسی که بر تن دارند مخالف فرهنگ و مفهوم عاشورا و مروج مسئله‌ای خلاف محرم است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet