هدر موبایل
1397/07/27 09:24:15
سرویس فرهنگی
سلیمی تاکید کرد:

پیش نیاز راه‌اندازی مدارس هوشمند؛ تغییر مسیر ساختار نظام آموزش و پرورش

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیش نیاز راه‌اندازی مدارس هوشمند؛ تغییر مسیر ساختار نظام آموزش و پرورش دانست و گفت: بازماندگان از تحصیل به ادامه تحصیل از طریق هوشمندسازی مدارس وادار خواهند شد.
پیش نیاز راه‌اندازی مدارس هوشمند؛ تغییر مسیر ساختار نظام آموزش و پرورش عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیش نیاز راه‌اندازی مدارس هوشمند؛ تغییر مسیر ساختار نظام آموزش و پرورش دانست و گفت: بازماندگان از تحصیل به ادامه تحصیل از طریق هوشمندسازی مدارس وادار خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg پیش,نیاز,راه‌اندازی,مدارس,هوشمند؛,تغییر,مسیر,ساختار,نظام,آموزش,و,پرورش Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت هوشمندسازی مدارس تا پایان برنامه ششم توسعه کشور، گفت: اگرچه هوشمندسازی مدارس با توجه به پیشرفت تکنولوژی ضرروی است و این وظیفه‌ای بر عهده وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش تا پایان برنامه ششم توسعه قرار گرفته اما باید هدف از این مهم مشخص شود چراکه شبهاتی پیرامون مسئله‌ای همچون "آموزش از راه دور" وجود دارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که حضور بر سرکلاس علاوه بر آموزش، پرورش نیز به دنبال دارد نمی‌توان به راحتی از کنار آن عبور کرد چراکه این حضور در پرورش استعدادها تاثیربسزایی دارد اما با این وجود باسواد کردن افراد بازمانده از تحصیل و آموزش حداقلی آن‌ها از این طریق بسیار حائزاهمیت است چراکه جامعه را از بسیاری از آسیب‌ها دور خواهد کرد.

وادار کردن افراد بازمانده از تحصیل به ادامه تحصیل از طریق هوشمند کردن مدارس

وی اضافه کرد: درواقع از طریق رسانه‌ها و ابزارهای مختلف همچون هوشمندسازی مدارس علاوه بر وادار کردن افراد بازمانده از تحصیل به ادامه تحصیل، دانش‌آموزان می‌توانند با شیوه‌های جدید آموزشی مسیر تعلیم و تربیت را ادامه دهند.

تغییر مدرسه سنتی به سوی مدرسه هوشمند؛ نیازمند تغییر در نظام آموزش و پرورش کشور

سلیمی با اعتقاد به اینکه اگر فرهنگ یاددهی – یادگیری در نظام آموزشی تحول نپذیرد، ورود فناوری‌های اطلاعاتی تحولی ایجاد نخواهد کرد، افزود: تغییر در مدرسه سنتی به سوی مدرسه هوشمند نیازمند تغییر در نظام آموزش و پرورش کشور است و به اعتقاد کارشناسان، هیچگاه راه‌اندازی مدارس هوشمند میسر نخواهد شد مگر آنکه ساختار نظام آموزش و پرورش تغییر یابد، البته این امر نیازمند برنامه‌ریزی حداقل 20 ساله است.

مهمترین اهداف مدارس هوشمند؛ افزایش مشارکت اولیاء، مربیان و در امر آموزش و پرورش

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه مدرسه هوشمند مدرسه‌ای فیزیکی است و کنترل و مدیریت آن، مبتنی بر فناوری کامپیوتر و شبکه انجام می‌گیرد و محتوای اکثر دروس آن الکترونیکی و سیستم ارزشیابی و نظارت آن هوشمند است، ادامه داد: از مهمترین اهداف مدارس هوشمند افزایش مشارکت عناصر مرتبط با سیستم مدرسه بویژه اولیاء، مربیان و دانش آموزان و فراهم کردن امکان تعادل بیشتر آنان با یکدیگر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet