هدر موبایل
1397/07/27 11:55:34
سرویس دیگر رسانه‌ها
نقوی حسینی تشریح کرد:

نامه آمریکا به ایران برای خروج از پیمان مودت / یک هیتلر جدید در راه است!

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نامه آمریکا به ایران برای خروج از پیمان مودت گفت: رفتارهای نامعقول و برخلاف موازین بین‌المللی آمریکا و رییس جمهور فعلی این کشور، این دولت را تبدیل به یاغی در عرصه بین‌المللی کرده است.
نامه آمریکا به ایران برای خروج از پیمان مودت / یک هیتلر جدید در راه است! عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نامه آمریکا به ایران برای خروج از پیمان مودت گفت: رفتارهای نامعقول و برخلاف موازین بین‌المللی آمریکا و رییس جمهور فعلی این کشور، این دولت را تبدیل به یاغی در عرصه بین‌المللی کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201709106203907296.jpg نامه,آمریکا,به,ایران,برای,خروج,از,پیمان,مودت,/,یک,هیتلر,جدید,در,راه,است! Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دولت ترامپ را دولت یاغی در عرصه بین‌المللی خواند و گفت: ترامپ با خروج از قوانین، مقررات و کنوانسیون‌های بین‌المللی همچون پیمان مودت در حال تبدیل شدن به هیتلر نوین است.

سیدحسین نقوی حسینی  با اشاره به نامه آمریکا به ایران برای خروج از پیمان مودت گفت: رفتارهای نامعقول و برخلاف موازین بین‌المللی آمریکا و رییس جمهور فعلی این کشور، این دولت را تبدیل به یاغی در عرصه بین‌المللی کرده است.

بیشتر بخوانید:

وی توضیح داد: دولت ترامپ قوانین بین‌المللی و کنوانسیون‌هایی که غربی‌ها تهیه و تصویب کرده‌اند را رعایت نکرده و اعلام خروج می‌کند. نمونه آن را می‌توان در خروج از شورای حقوق بشر، پیمان پاریس، برجام و این بار خروج از پیمان مودت دید. آنها کار را جلوتر برده و مدام برای خارج شدن از سایر نهادهای بین‌المللی تهدید می‌کنند. این رفتارها تنها به معنای یاغی‌گری در عرصه بین‌المللی است.

سید حسین نقوی حسینی در نطق میان دستور

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آمریکایی‌ها بعد از حکم اولیه دادگاه لاهه به نفع ایران نه تنها برای خروج از پیمان مودت بیانیه صادر کردند که حتی این دادگاه و قضات آمریکایی آن را تهدید کردند که اگر حکم علیه آنها صادر کنند به اجازه ورود به کشورشان را نداده و آنها را دستگیر می‌کنند. این نشان می‌دهد که هیتلر نوینی در حال شکل‌گیری است.

نقوی حسینی با تاکید بر این‌که آمریکا بار دیگر عدم پایبندی به مقررات بین‌المللی را نشان داد، گفت: امروز موضوع پیمان با ایران مطرح است و فردا پیمان‌های دیگری خواهد بود. این دولت ترامپ است که به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیست.

به گزارش ایسنا وی در عین حال گفت: البته که ایران باید از تمامی ظرفیت‌های حقوقی و قانونی استفاده کنند چون آمریکا هم علیه ما از چنین ظرفیت‌هایی استفاده می‌کند. انتظار ما ادامه چنین روندی از سوی دستگاه دیپلماسی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet