هدر موبایل
1397/07/27 12:18:19
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد:

چرا آمریکا تصمیم به خروج از پیمان مودت گرفت؟

جمالی نوبندگانی گفت :بعد از حکم دادگاه به نفع ایران که در آن هم دادگاه صلاحیت رسیدگی به شکایت ایران را تشخیص داد و هم احکام عملی را صادر کرد ، آمریکایی‌ها موضوع خروج از پیمان مودت را اعلام کردند آن هم پیمانی که بر اساس آن هیچ مودتی بین ایران و آمریکا وجود نداشت
چرا آمریکا تصمیم به خروج از پیمان مودت گرفت؟ جمالی نوبندگانی گفت :بعد از حکم دادگاه به نفع ایران که در آن هم دادگاه صلاحیت رسیدگی به شکایت ایران را تشخیص داد و هم احکام عملی را صادر کرد ، آمریکایی‌ها موضوع خروج از پیمان مودت را اعلام کردند آن هم پیمانی که بر اساس آن هیچ مودتی بین ایران و آمریکا وجود نداشت https://cdn.icana.ir/d/019/201805108698096349.jpg چرا,آمریکا,تصمیم,به,خروج,از,پیمان,مودت,گرفت؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که آمریکا با خروج از پیمان مودت بار دیگر عدم پایبندی‌اش به معاهدات بین‌المللی را نشان می‌دهد آن هم در شرایطی که خروج این کشور از پیمان مودت هیچ تفاوتی به حال ایران ندارد.

بیشتر بخوانید:

نامه آمریکا به ایران برای خروج از پیمان مودت / یک هیتلر جدید در راه است!

پیمان مودت یکی از مستندات برای طرح شکایت از آمریکا در دیوان لاهه

رأی دیوان لاهه به نفع ایران ضمانت اجرای حقوقی لازم را ندارد

محمد جواد جمالی با اشاره به نامه آمریکا به ایران برای خروج از پیمان مودت گفت: آمریکا به هیچ عهدنامه و قانون بین‌المللی پایبند نیستند مگر آنکه صد در صد در اختیار خودش باشند. این موضوعی است  که  تمام دنیا به آن پی برده‌اند.

وی ادامه داد: بعد از حکم دادگاه به نفع ایران که در آن هم دادگاه صلاحیت رسیدگی به شکایت ایران را تشخیص داد و هم احکام عملی را صادر کرد ، آمریکایی‌ها موضوع خروج از پیمان مودت را اعلام کردند آن هم پیمانی که بر اساس آن هیچ مودتی بین ایران و آمریکا وجود نداشت. نمونه بارز آن را می‌توان در تمامی دشمنی‌های آمریکا در به راه انداختن جنگ، تحریم‌های ظالمانه، ساقط کردن هواپیمای مسافربری و جلوگیری از ورود دارو به ایران دید.

جمالی خاطر نشان کرد: آمریکا با خروج از پیمان مودت در دوجنبه شکست خورد. اولین جنبه آن است که از پیمانی خارج شد که به استناد آن محکوم شده است و ضرر دیگر هم متوجه وجهه بین‌المللی آمریکا شده است ،چون بار دیگر نشان داد که به هیچ پیمانی پایبند نیست.

وی در پایان و در جمع بندی گفت: امریکا با خروج از پیمان مودت نه تنها در عرصه‌ی یبن‌المللی محکوم شد، بلکه با عکس‌العمل ایران متوجه شد که این خروج تفاوتی برای ایران نخواهد کرد، بلکه آمریکا است که در عرصه‌ی یبن‌المللی ضرر می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet