هدر موبایل
1397/07/28 10:20:00
سرویس اقتصادی
سیده حمیده زرآبادی مطرح کرد:

آمریکا، ایران را تهدید به قطع اینترنت نکرده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات فراگیری ندارد گفت: در جایی مشاهده نکرده‌ایم که مسئولین کشور آمریکا اعلام کند که از آبان‌ماه ارتباط ایران با سرورهای این کشور قطع می‌شود، مباحثی که در این زمینه توسط مسئولین کشور مطرح شده بیشتر اعلام آمادگی برای جایگزینی سرورها است.
آمریکا، ایران را تهدید به قطع اینترنت نکرده است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات فراگیری ندارد گفت: در جایی مشاهده نکرده‌ایم که مسئولین کشور آمریکا اعلام کند که از آبان‌ماه ارتباط ایران با سرورهای این کشور قطع می‌شود، مباحثی که در این زمینه توسط مسئولین کشور مطرح شده بیشتر اعلام آمادگی برای جایگزینی سرورها است. https://cdn.icana.ir/d/019/201710106918620241.jpg آمریکا،,ایران,را,تهدید,به,قطع,اینترنت,نکرده,است Icana

سیده حمیده زرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص احتمال قطع شدن اینترنت توسط آمریکا در دور جدید تحریم‌ها و توان جایگزینی سیستم‌های داخلی، اظهار داشت: سیستم‌های شبکه داخلی باید پاسخگو باشند و باید ببینیم منظور آنها از تهدید که انجام داده‌اند به چه شکلی بوده است.

همکاری سایر کشورها با آمریکا دسترسی به ترافیک بین‌المللی را قطع می‌کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر کشورهای دیگر با آمریکا همکاری کنند تا به سرورهای دیگر دسترسی نداشته باشیم ترافیک بین‌الملل کشور قطع می‌شود و تنها می‌توانیم از ترافیک داخلی استفاده کنیم، گفت: شبکه داخلی کشور در حال حاضر فعالیت می‌کند اما فراگیری زیادی ندارد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات برخی بسترهای خدماتی دارد و اگر اهدافی که بردوش شبکه ملی اطلاعات به صورت کامل اجرایی می‌شد می‌توانستیم اعلام کنیم که در بخش ترافیک داخلی هیچگونه مشکلی وجود ندارد، ادامه داد: خدماتی که درحال حاضر وجود دارد مانند پیام‌رسان‌ها، جست‌وجو گرها و خدمات بانکی باید در شبکه ملی اطلاعات ارائه می‌شد که متاسفانه به صورت کامل انجام نشده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما تنها از سرورهای بین المللی آمریکا استفاده نمی‌کنیم، تصریح کرد: در صورت قطع ارتباط توسط این کشور امکان استفاده از سرورهای سایر کشورها وجود دارد، در جایی مشاهده نکرده‌ایم که مسئولین کشور آمریکا اعلام کند که از آبان‌ماه ارتباط ایران با سرورهای این کشور قطع می‌شود، مباحثی که در این زمینه توسط مسئولین کشور مطرح شده بیشتر اعلام آمادگی برای جایگزینی سرورها است.

قطع اینترنت ایران تنها توسط آمریکا امکان پذیر نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: قطع اینترنت ایران شاید اصلا انجام نشود زیرا این موضوع بین‌المللی است و یک کشور نمی‌تواند به تنهایی در این خصوص اقدامی انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet