هدر موبایل
1397/07/28 11:52:00
سرویس اقتصادی
زارع مطرح کرد:

جلوگیری از هرج و مرج در بازار سود بانکی با ورود بانک مرکزی

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی،گفت: افزایش نرخ سود بانکی غیرقابل توجیه است چرا که بخش تولید را با مشکلات دیگر روبرو می کند.
جلوگیری از هرج و مرج در بازار سود بانکی با ورود بانک مرکزی سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی،گفت: افزایش نرخ سود بانکی غیرقابل توجیه است چرا که بخش تولید را با مشکلات دیگر روبرو می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/118953.jpg جلوگیری,از,هرج,و,مرج,در,بازار,سود,بانکی,با,ورود,بانک,مرکزی Icana

رحیم زارع در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره وضعیت افزایش نرخ سود علی الحساب سپرده ها و وام های بانکی گفت:بانک ها باید پایبند به مصوبات شورای پول و اعتبار باشند در این راستا نباید نرخ سود علی الحساب سپرده ها و تسهیلات بانکی بصورت اختیاری توسط هر بانک تعیین شود.  

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:بی نظمی بازار ارز و رشد قیمت کاذب قیمت دلار تولیدکنندگان را تحت فشار قرار داده بنابراین افزایش نرخ سود بانکی غیرقابل توجیه است چرا که بخش تولید را با مشکلات دیگر روبرو می کند.

زارع در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:گزارش ها حکایت از این دارد برخی از بانک ها نرخ سود سپرده های یکساله را افزایش داده و در هر بانکی نرخ متفاوت اعلام می شود که این بی نظمی به زیان اقتصاد و تولید کشور است.

 

انتقاد از افزایش کاذب نرخ سود بانکی

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی، افزود:در حال حاضر که آمریکا در ادامه دشمنی ها، تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی در نظر گرفته است باید از تولید حمایت عملی شود چرا که با انجام این مهم علاوه بر حفظ اشتغال موجود، زمینه اشتغالزایی جدید نیز فراهم می شود.

وی تصریح کرد:افزایش کاذب نرخ سود بانکی ممکن است به رشد بدهی بانک ها و موسسات مالی منجر شود چرا که بانک ها باید از منابع خود در راستای تقویت تولید استفاده کنند.

رئیس کمیته اقتصاد مقاومتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:بخش نظارتی بانک مرکزی باید به شدت با بانک های که اقدام به افزایش نرخ سود علی الحساب سپرده ها و وام های بانکی می کنند، برخورد جدی کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet