هدر موبایل
1397/07/28 12:15:21
سرویس فرهنگی
کیان پور:

وضعیت بحرانی بیکاری لرستان علیرغم جاذبه‌های فراوان گردشگری/ دولت گردشگری لرستان را دریابد

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان گفت: لرستان دارای ۱۸۰۰ غار طبیعی، بیش از ۸ آبشار منحصر به فرد و ۳۲ منطقه نمونه گردشگری است اما نرخ بیکاری آن به مرحله بحران رسیده است.
وضعیت بحرانی بیکاری لرستان علیرغم جاذبه‌های فراوان گردشگری/ دولت گردشگری لرستان را دریابد عضو مجمع نمایندگان استان لرستان گفت: لرستان دارای 1800 غار طبیعی، بیش از 8 آبشار منحصر به فرد و 32 منطقه نمونه گردشگری است اما نرخ بیکاری آن به مرحله بحران رسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106234840310.jpg وضعیت,بحرانی,بیکاری,لرستان,علیرغم,جاذبه‌های,فراوان,گردشگری/,دولت,گردشگری,لرستان,را,دریابد Icana

مجید کیان پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در توضیح وضعیت گردشگری استان لرستان، گفت:  لرستان جاذبه های گردشگری بی نظیری دارد به گونه ای که دارای 1800 غار طبیعی بوده و پایخت ژئوتوریسم ایران به شمار می رود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه 32 منطقه نمونه گردشگری در استان لرستان وجود دارد، افزود: لرستان دارای بیش از 8 آبشار منحصر به فرد است که در هیچکدام از مناطق ایران نظیر آنها یافت نمی شود.

وی با بیان اینکه دریاچه گهر لرستان در خاورمیانه بی نظیر است، ادامه داد: سالانه بیش از 40 هزار گردشگر خارجی و داخلی از این دریاچه بازدید می‌کنند زیرا به لحاظ پوشش گیاهی و جانوری از اهمیت خاصی برخوردار است.

وجود تورهای بدون مجوز یکی از معضلات گردشگری لرستان است

وجود تورهای بدون مجوز از معضلات گردشگری لرستان است که سازمان میراث فرهنگی باید به درستی آن را پیگیری و برای مدیریت آن برنامه ریزی داشته باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه لرستان از مقاصد زیبای گردشگری برای سفرهای تابستانی و زمستانی به شمار می رود، تصریح کرد: متاسفانه وجود تورهای بدون مجوز یکی از معضلات گردشگری لرستان است که سازمان میراث فرهنگی باید به درستی این معضل را پیگیری و برای مدیریت آن برنامه ریزی داشته باشد.

کیان پور با یادآوری راه اندازی قطار گردشگری اندیمشک به لرستان، گفت: راه اندازی این قطارها برای توسعه گردشگری جزو برنامه و سیاست های دولت بوده و در واقع  برای سفرهای یک روزه تجهیز شده اند؛ در مسیر این قطار آبشار آب گرمه، بیشه و جنگل های بلوط وجود دارد و کارشناسانی به عنوان لیدر اطلاعات جاذبه های تفریحی، گردشگری و زیارتی را به مردم ارائه می‌کنند.

قلعه فلک الافلاک و دریاچه گهر هنوز ثبت جهانی نشده‌اند و در تلاش برای ثبت جهانی آنها هستیم

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه قلعه فلک الافلاک و دریاچه گهر هنوز ثبت جهانی نشده‌اند و در تلاش برای ثبت جهانی آنها هستیم، ادامه داد: این قلعه یکی از شاهکارهای مهندسی و پربازدید‌ترین بناهای تاریخی است و تلاش برای ثبت جهانی آن و همچنین دریاچه گهر جزو اولویت ها است؛ از استاندار لرستان و همچنین رییس سازمان گردشگری انتظار می رود تلاشی جدی برای ثبت جهانی شدن این جاذبه ها داشته باشند.

کیان پور از دولت و رییس سازمان میراث فرهنگی خواست که توجهی جدی به گردشگری استان لرستان داشته باشند و افزود: لرستان از نظر جاذبه های طبیعی جزو سه استان کشور بوده و می توان درآمدزایی مناسبی را از طریق گردشگری آن داشته باشیم این در حالی است که نرخ بیکاری در این استان به مرحله بحران رسیده است.

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان با تاکید بر اینکه برای تقویت گردشگری استان لرستان باید به تامین زیرساخت ها توجه شود، گفت: تورها و آژانس های گردشگری باید فعال شوند؛ بیش از 90 رشته صنایع دستی در لرستان وجود دارد که اغلب آنها در حال فراموشی است انتظار می رود صنایع دستی مغفول مانده احیا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet