ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/07/28 12:20:00
سرویس اقتصادی
وقف چی مطرح کرد:

دستیابی به بازارهای جهانی به شرط برخورداری از اقتصاد پویا

رئیس فراکسیون فرش و صنایع‌دستی مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر بخواهیم اقتصاد پویایی داشته باشیم باید از بازارهای جهانی سهمی داشته باشیم و این اتفاق هم زمانی می افتد که در تجارت و توسعه با یک روند تعریف شده حرکت کنیم.
دستیابی به بازارهای جهانی به شرط برخورداری از اقتصاد پویا رئیس فراکسیون فرش و صنایع‌دستی مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر بخواهیم اقتصاد پویایی داشته باشیم باید از بازارهای جهانی سهمی داشته باشیم و این اتفاق هم زمانی می افتد که در تجارت و توسعه با یک روند تعریف شده حرکت کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201706105161846080.jpg دستیابی,به,بازارهای,جهانی,به,شرط,برخورداری,از,اقتصاد,پویا Icana

علی وقفچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ابراز تاسف از اینکه نسبت به کسانی که در اقتصاد فعالیت می کنند دید مثبتی وجود ندارد، تصریح کرد: متاسفانه نسبت به فعالان اقتصادی در کشور دید مثبتی وجود ندارد؛ غافل از اینکه این افراد ضرورتا باید وجود داشته باشند.   

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: مهم ترین مشکل ما امروز این است که به اقتصاد نگاه علمی نداشته ایم و در واقع بزرگترین چالش ما اقتصاد است.

 رئیس فراکسیون فرش و صنایع‌دستی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امروزه دیگر در دنیا بحث بازارهای فیزیکی مطرح نیست، بلکه بازارهای مجازی و اینترنتی هستند که اهمیت ویژه ای پیدا کرده  و صاحب رونق شده اند. برای مثال دیدی که در گذشته نسبت به خرید و فروش فرش وجود داشت، دچار تغییر شده و اگر قبلا برای معامله فرش باید دو طرف خریدار و فروشنده حضور پیدا می کردند، امروزه حضور فیزیکی برای این کار لازم نیست و محصول با مشخصاتی که برایش تعریف شده بدون حضور فیزیکی به فروش می رسد.

وقفچی بر لزوم حمایت از صادرکنندگان تاکید کرد و گفت: دست اندرکاران و مسوولان باید تمام تلاش خود را در جهت حمایت از صادرکنندگان به کار بگیرند. این در حالی است که هم تولیدکنندگان و هم صادرکنندگان باید سلایق جهانی و بازارهای جهانی را شناخته و بر اساس نیاز جهانی حرکت کنند.

 

بیشتر بخوانید:

حل مشکل برندسازی با اعتماد به کالای ایرانی

شناسایی ظرفیت های داخلی و ترسیم نقشه راه؛ گام های اولیه برای ساختن برند ایرانی

گام موثری در زمینه برندسازی برنداشته ایم/ لزوم ایجاد زنجیره ای از فرایند تولید و صادرات

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، اشاره کرد: امروزه بهترین فرش ها را می بافیم، ولی واقعیت این است که باید ببینیم بازار جهانی چه چیزی را می پسندد و طبق نیاز بازار، فرش را عرضه کنیم. شاید فرشی که تولید می کنیم از نظر خودمان بهترین محصول باشد، ولی واقعیت این است که تا مطابق نیاز و سلیقه بازار جهانی تولید نداشته باشیم، در اقتصاد و توسعه موفق نخواهیم بود./
 

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet