پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/07/28 12:26:00
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی تأکید کرد:

جذب سرمایه گذاری خارجی با تسهیل فضای کسب و کار

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، گفت: در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی آنچه بیش از هر چیز دارای اهمیت است، تسهیل در فضای کسب و کار است.
جذب سرمایه گذاری خارجی با تسهیل فضای کسب و کار نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، گفت: در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی آنچه بیش از هر چیز دارای اهمیت است، تسهیل در فضای کسب و کار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201603105119099211.jpg جذب,سرمایه,گذاری,خارجی,با,تسهیل,فضای,کسب,و,کار Icana

حسین امیری خامکانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اهمیت حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور، گفت: بحث هایی که در جذب سرمایه گذاری خارجی حایز اهمیت است، اخذ ویزا، رفت و آمد و تسهیل در بروکراسی اداری است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، مشوق های اقامتی سرمایه گذاران خارجی در کشور را نیز از جمله مواردی دانست که می تواند به حضور آنان در کشور کمک کند و افزود: گرچه دادن مجوز اقامت سرمایه گذاران خارجی در کشور اهمیت دارد، ولی باید دید واقعا این بحث اقامت و رفت و آمد فاکتوری برای حضور یا عدم حضور آنان هست یا خیر؟

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، خاطرنشان کرد: در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی آنچه بیش از هر چیز دارای اهمیت است، تسهیل در فضای کسب و کار است. برای برطرف کردن بروکراسی های پیچیده اداری هم باید فکری کرد. چون برای کار نیاز به مجوزهای متعدد دستگاه های دولتی است که سرمایه گذار را خسته می کند.

امیری خامکانی در ادامه نقش جذب سرمایه گذاری خارجی در ایجاد اشتغال در کشور را موثر و مفید دانست و تصریح کرد: در شرایط اقتصادی فعلی نیاز به اشتغال و توسعه کشور با جذب سرمایه گذاری خارجی بیش از پیش احساس می شود و هنر کشور باید این باشد که بتواند سرمایه های مختلف در هر گوشه از دنیا را جذب کرده و آن را برای توسعه کشور به کار گیرد./

 

بیشتر بخوانید:

ثبات اقتصادی؛ کلید جذب سرمایه گذاری خارجی

نگاه بدبینانه و سختگیرانه؛ آفت سرمایه گذاری خارجی در کشور

عدم ثبات قوانین در کشور، رغبت سرمایه گذاری خارجی را کم می کند

 

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet