ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/07/29 10:41:26
سرویس اجتماعی
جعفرزاده ایمن آبادی تاکیدکرد:

ورود چشم بسته تراریخته ممنوع

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه یکی از شرط‌های مهم واردات تراریخته این است که در کشوری که تراریخته تولید شده است نیز مورد مصرف عموم قرار بگیرد، گفت: بخش سلامت اتحادیه اروپا ،سلامتی برخی از تولیدات تراریخته را تایید کرده است.
ورود چشم بسته تراریخته ممنوع نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه یکی از شرط‌های مهم واردات تراریخته این است که در کشوری که تراریخته تولید شده است نیز مورد مصرف عموم قرار بگیرد، گفت: بخش سلامت اتحادیه اروپا ،سلامتی برخی از تولیدات تراریخته را تایید کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201710108288353502.jpg ورود چشم,بسته تراریخته,ممنوع Icana

غلامعلی حعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولیدات تراریخته در کشور،گفت: در مرحله اول؛ بایدگفت که محصولات تراریخته وارداتی پس از تایید معیارهای سلامتی می‌بایست در کشور واردکننده نیز مصرف شود ، زیرا در غیر اینصورت این شائبه ایجاد می‌شود که چرا در کشور وارد کننده، تولیدات تراریخته مصرف نمی شود.

 ورود چشم بسته تراریخته ممنوع

نماینده مردم  رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید تولیدات تراریخته  وارداتی را چشم بسته قبول کنیم بلکه می بایست، حتی پس از تاییدیه  بخش سلامت  اتحادیه اروپا نیز با آزمایشات داخلی سلامت تراریخته‌ها مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوان از سلامت و بهداشت جامعه حمایت کرد.

مصرف تولیدات تراریخته نیازمند واکاوی و پژوهش است

وی ادامه داد: مصرف تولیدات تراریخته نیازمند واکاوی و پژوهش است زیرا باید بررسی شودکه اگر تولیدات تراریخته خطر زا است چرا در برخی از کشورها نیز مصرف می‌شودبلکه می بایست با نگاه ویژه برای حفاظت از سلامت مردم با حضور متخصصان ایرانی با آزمایشات علمی وضعیت سلامت یا عدم آن را برای سلامت مردم  با ذکر دلایل علمی بازگو  کنند.

مصرف تولیدات تراریخته نیازمند واکاوی و پژوهش است زیرا باید بررسی شودکه اگر تولیدات تراریخته خطر زا است چرا در برخی از کشورها نیز مصرف می‌شود.

 اتحادیه اروپا سلامت برخی تراریخته را اعلام کرده است

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس دهم با بیان اینکه یکی از شرط های مهم واردات تولیدات کشاورزی تراریخته این است که در کشوری که تراریخته تولید شده است نیز مورد مصرف عموم قرار بگیرد یادآورشد: بخش سلامت اتحادیه اروپا ، سلامتی برخی از تولیدات تراریخته را تایید کرده است.

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet